Konačno "Kec" u Nišu

Niš 24.04.2016. Južna Srbija Info

Igru kakvu je sinoć prikazao Radnički, pred svojom publikom, baciće u zaborav tri vezana poraza i dvomesečni post pred svojim navijačima. Sreća za ekipu Voždovca je ta što je na golu imala raspoloženog Miloševića, inače bi “zmajevi” bili ispraćeni sa nekoliko golova više u mreži.

Nije večeras bilo slabog mesta u timu Radničkog, sve je funkcionisalo po zamisli stratega niškog tima, Milana Rastavca, pa pobeda domaćih nije ni jednog trenutka dolazila u pitanje. Jedina nepoznanica večera je bila konačan rezultat. Radnički je zasluženo pobedio sa 2:0 golovima Petra Đuričkovića i Radoša Bulatovića.

Rano je Radnički poveo, u 8. minutu, nakon proigravanja Marjanovića Đuričković je sa dvadesetak metara pogodio desni donji ugao gola Voždovca. Prelep gol, na kakve nas je uostalom “niška sedmica” i navikla.

Nakon ranog vođstva Radnički nije stao. Ređale su se šanse pred golom “zmajeva” i samo zahvaljujući dobrim intervencijama golmana Miloševića na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za domaće.

Mogao je Radnički da povisi svoje vođstvo, najpre u 31. minutu, kada je kapiten Jovanović izdržao duel sa Denijem Pavlovićem i umakavši mu, uputio centaršut na suprotnu stranu šesnaesterca gostiju gde je loptu prihvatio Apostolović koji je vratio u sredinu, ali je Đuričković sa nekoliko metara bio zamalo neprecizan i šutirao preko gola.

Beležimo i beg Apostolovića po levoj strani u 43. minutu. Uzeo je loptu na svojoj polovini, pretrčao sve svoje čuvare, noseći loptu sa sobom sve do šesnaesterca gostiju, ali mu je u finišu akcije nedostajalo malo više koncentracije, a njegov šut je završio u spoljašni deo mreže Miloševića.

U finišu poluvremena, nekoliko uzastopnih kornera i prava opsada gola gola gostiju sa Voždovca. Pokušao je Tomić glavom, ali je i ovoga puta golman gostiju bio na visini zadatka i lepom paradom sprečio pogodak. Na odmor se otišlo sa aktuelnim rezultatom još iz 8. minuta, 1:0 za Real sa Nišave.

Na samom početku drugog poluvremena, u 46. minutu, Mrkić, koji večeras odigrao jednu od najboljih svojih utakmica od kako je prvotimac Radničkog, napravio je pravi dar-mar u odbrani Voždovca, uputio povratnu loptu na penaltik, ali nikog od igrača u plavim dresovima nije bilo da prosledi loptu u mrežu.

U 50. minutu, lepa akcija Jovanovića i Mrkića koji je pronašao u šesnaestercu Apostolovića, ali ovaj nije ponajbolje šutirao pa je golman Milošević ostao nesavladan.

U 70. minutu 2:0 za Radnički. Đuričković je ubacio loptu pred peterac gostiju, a nakon gužve i šuteva Mrkića i Lakić-Pešića, najbolje se snašao Radoš Bulatović i zakucao loptu u mrežu.

Gosti, skoro da nisu stvorili ni jednu šansu. U prvom delu igre nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola Radničkog, a jedinu šansu, vrednu pomena, su imalu u 81. minutu kada je Srećković sa nekih 25 metara dobro raspalio po lopti, koja je išla pod samu prečku, ali golman Jovanović nije dozvolio iznenađenje i lepo paradom odbranio udarac.

RADNIČKI NIŠ : VOŽDOVAC 2:0 (1:0)