Košarkaška Superliga: Partizan i Zvezda poveli u polufinalu

Bookmark and Share

Beograd 29.05.2016. Mondo, Južna Srbija Info

Crno-beli loše počeli prvi polufinalni meč protiv FMP-a, pa serijom od 21:4 u drugoj četvrtini rešili pitanje pobednika.
Crveno-beli i šesti put ove sezone pobedili ekipu Dejana Milojevića. U nedelju, u Mitrovici, igraće za plasman u finale.

Partizan - FMP 82:63 (12:16, 25:11, 26:14, 19:22), pred oko 3.500 gledalaca!

FMP Železnik je zapretio Partizanu, ali bile su potrebne samo dve brze trojke Veličkovića i Vrapca i podizanje agresivnosti u odbrani na znatno viši nivo, pa da crno-beli nezadrživo krenu u preokret.

Od "minus šest" u 12. minutu (14:20) otišli su na 35:24 u finišu prvog poluvremena, ali to je bila samo najava odlične igre "parnog valjka" i u trećoj četvrtini.

Crno-beli su nastavili u istom ritmu i u 30. minutu stekli rekordnih "plus 24" - 63:39, posle osvojene lopte i uspešnog kontranapada agilnog Adina Vrapca. Poslednja četvrtina igrala se reda radi.

Revanš je u ponedeljak od 21 čas u Železniku, a eventualna "majstorica" u sredu, opet u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Partizan je pokazao koliko je pod vođstvom Aleksandra Džikića napredovao od finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu, kada je savladao "pantere" u dramatičnoj završnici (85:83).

Na drugoj strani, puleni Slobodana Klipe su dobro počeli, igrali su solidno u odbrani i bili dominantni u skoku, ali su se očajnim šutom za tri poena (0/14) i takođe lošim izvođenjem slobodnih bacanja (5/13) u prvom poluvremenu, ponudili favoritu kao na tacni.

Partizan je, računajući učinak u grupnoj fazi Superlige, produžio seriju pobeda na sedam mečeva.

PARTIZAN: Murić 14 (4sk, 3as, 2ukr), Vilijams 13 (5sk), Vilson 12 (4sk, 4izg), Vrabac 10 (3sk, 3izg), Džons 9 (4sk), Veličković 9, Vitkovac 9, Milutinović 4, Marinković 2, Cvetković (6sk, 3as), Đumić.

FMP ŽELEZNIK: Davidovac 19 (8sk, 3as, 4izg), Dobrić 13, Apić 6 (5sk), Tejić 6 (4sk), Bursać 6, Đoković 5, Lazarević 4 (10sk, 3izg), Čović 2 (3as, 5izg), Radovanović 2.

Foto MN Press

ZVEZDA - MEGA 77:66 (21:18, 22:12, 13:12, 21:24)

I u šestom međusobnom okršaju ove sezone, ekipa Dejana Radonjića savladala je tim Dejana Milojevića i došla na pobedu od plasmana u finale plej-ofa.

Koristeći Jovićeve asistencije, Simonović je u prvom poluvremenu "namestio" ruku i poenterski predvodio ekipu raspoloženu za šuteve. Završio je utakmicu sa 14 poena (4/9 za tri), a osim Jovića pratili su ga i Maik Cirbes (10 p, 8 sk), Tarens Kinzi (9, 4 sk) i Nemanja Dangubić (8), koji je rano ušao u probleme sa faulovima, čuvajući Radeta Zagorca.

Početkom drugog poluvremena, Kvinsi Miler odskakutao je do klupe Zvezde hramljući. Radonjić se uhvatio za glavu zbog očigledne povrede skočnog zgloba Amerikanca.

Na drugoj strani, kapiten Mege proveo je na parketu skoro 35 minuta, potrošio veliku energiju i otišao u svlačionicu sa "dabl-dabl" učinkom (20 p, 11 sk), koji nije bio dovoljan da Mega bude konkurentna favoritu.

Lekarski tim Mege uspeo je da oporavi za ovaj meč Nikolu Ivanovića (5 p, 5 as), ne i Timotea Luvavua, ali ni nastup crnogorskog "pleja" nije bio ključ za bravu čvrste odbrane crveno-belih.

Mega je ozbiljno zapretila vođstvu domaćina samo početkom druge četvrtine, kada je, na čelu sa sjajnim Jovićem, Zvezda hitro reagovala i utvrdila svoju prednost, koja je u 37. minutu išla i do 21 poena razlike.

Gost je napadao Zagorcem, domaćin je takve napade spremno dočekivao. U odbrani od reprezentativnog beka posebno se istakao Lazić, koji je u dva navrata bio neprelazan i za visoke igrače Mege - Nikolića i Zupca.

Radonjić je, u takvoj situaciji, rotirao igrače, održavao visok ritam, a Milojević zvao tajm-aute da obuzdava nalete domaćina.

Meč je uživo sa tribina pratio i generalni menadžer Boston Seltiksa Deni Ejndž.

Meč je gledalo malo navijača i samo je 2.500 zvezdaša odgovorilo na apel trenera da dođu u halu "Aleksandar Nikolić" i podrže ekipu koja im je ove sezone pružila mnoge radosti.

ZVEZDA: Kinzi 9 (4 sk), Rebić (nije igrao), Dangubić 8 (2/4 za tri), Mitrović 3, Lazić 3, Micić 4 (4 as), Simonović 14 (4/9 za tri, 4 sk), Gudurić 3 (1/1 za tri), Jović 11 (5 sk, 8 as), Miler 7 (5 sk), Cirbes 10 (8 sk), Štimac 5 (7 sk)

MEGA: Simić, Rašić 9 (1/7 za tri, 4 sk, 4 as), Đoković (nije igrao), Veljković 2, Ivanović 5, Zubac (4 sk), Pavlović, Zagorac 20 (2/3 za tri, 11 sk), Simeunović 5, Nikolić 9, Janković 12.

#   Beograd   košarka   Vitkovac   Partizan KK   Superliga   Mega KK   FMP KK   Crvena Zvezda KK   Aleksandar Nikolić