Kup Radivoj Korać: Partizan : FMP 85 : 77, crno-beli brane kup

Niš 15.02.2020. AG, Južna Srbija Info

U drugoj utakmici polufinala Radivoj Korać sastali su se ABA ligaši Partizan i FMP, a slavili su crno-beli.

Foto Milica Gvozden

Ekipa Partizana će tako biti u prilici da brani prošlogodišnju titulu, osvojenu takođe u Nišu.

Obe ekipe su ravnopravno i konkretno ušle u meč, tako da je početak obeležila rezultatska klackalica. FMP je uspevao da isprati svaki koš crno-belih. Ipak, zaustavljen prodor koji je Tomas kaznio sa linije slobodnih bacanja i trojka Markusa Pejdža dovodi Partizan do prvog većeg vođstva (15:9).

U sličnom tempu je nastavljeno, a igrači FMP su uglavnom faulovima zaustavljali prodore Partizana i slali njihove igrače na liniju slobodnih bacanja, što su ovi uglavnom i koristili (6/8) koristili. FMP je svoje pogotke uglavnom postizao iz reketa. Rezultatski egal sačuvao je Stefan Pot trojkom u poslednjoj sekundi prve četvrtine (24:22).

FMP efektivno nastavlja i u drugoj četvrtini i dolazi do poravnanja, ali im Kori Volden to kvari trojkom. U igru ulazi bivši igrač Partizana Marko Pecarski i upisuje se u listu strelaca, uz dodatno slobodno bacanje, koje koristi. Partizan se u tome periodu muči sa realizacijom napada, pa FMP šutom sa distance dolazi do prve prednosti (31:34).

Ovaj rezultat se nije menjao ceo minut, dok nije došlo do efektivnog zakucavanja Stefana Birčevića nakon kontranapada, pa je trener FMP-a Jovanović morao da reaguje tajmautom. Slab šut partizana popravlja Stefan Birčević, trojkom nakon promašenih slobodnih bacanja Nikole Jankovića. (36:36). Ipak, to nije donelo prekretnicu, jer se nastavlja užasna realizacija crno-belih, što delimično koriguju dobrom odbranom, ali ipak ekipa iz Železnika dolazi do prvog značajnijeg vođstva, košem Kuzmića na asistenciju Čovića (36:41), na šta Trinkijeri reaguje tajmautom. Poslednji minut nije doneo promenu načina igre, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 40:45 na semaforu popunjene dvorane Čair.

Partizan konkretnije ulazi u nastavak igre, pa se nakon dve akcije približava na poen razlike. U narednim minutima videli smo pojačanu odbranu, pa nije dolazilo do promene sve do koša Korija Voldena (46:45) nakon čega reaguje trener ekipe iz Železnika. To ne donosi promenu u njihovoj igri, a Partizan pojačava tempo, ali i razliku (51:45).

Tek bržim protokom lopte Jeremić dolazi u situaciju da pogodi za tri poena, na šta uzvraća Jaramaz na drugoj strani, a trener Jovanović reaguje ishitreno i dobija tehničku grešku. Markus Pejdž ulazi u period nesigurnog šuta, na šta nismo navikli, kada je ovaj Amerikanac u pitanju. Jaramaz prodorom uz faul povećava vođstvo Partizana (59:52). FMP pojačava ritam, pa vidimo aktivnu košarku i čestu promenu rezultata. Ali, ponovo Jaramaz, ovog puta siguran šut za tri poena. (63:57).

Poslednja četvrtina je počela nervozno na obe strane, pa su obruči uglavnom mirovali. Vil Mozli je prihvatio jednu odbijenu loptu i atraktivno zakucao sa leđa. Partizan time dolazi do prednosti od 10 poena, pa Jovanović mora da reaguje tajm autom.

Partizan rano izlazi iz bonusa, Volden je u problemu sa 4 lične, koliko ima i Jeremić sa druge strane.

Pejdž atraktivnim izbacivanjem lopte u reketu održava prednost od 10 poena, a aplauzima je ispraćeno i zakucavanje Stefana Birčevića.

Tek Filip Čović šutom za tri poena približava FMP na 6 poena razlike, pa Trinkijeri poziva svoju ekipu do klupe. Partizan pojačava (78:67), pa sa druge strane reaguje pomoćni trener Zarić, jer je Jovanović već "popio" drugu tehničku.

Novica Veličković uzima mikrofon i poziva navijače na fer navijanje, zbog vređanja Čovića od strane Grobara.

Viđamo kvalitetnu košarku na kraju utakmice i promenu rezultata, ali FMP ne uspeva da smanji razliku.

Na kraju 85:77 i Partizan ide u finale kupa.

Pomoćni trener FMP Aleksandar Zarić je čestitao ekipi Partizana, osvrnuo se na početak 3. četvrtine, da je u tome periodu Partizan bolje šutirao. usledile su i 2 tehničke trenera Jovanovića. Zarić je pomenuo da je bila loša odbrana, a protivnik je poentirao nakon ofanzivnog skoka.

Kapiten Partizana je rekao da je utakmica bila teška, energija je bila velika. Čestitao je protivniku na fer i korektnoj igri. Što se tiče sutrašnje utakmice kaže da u derbiju nema favorita, a da će igrači dati svoj maksimum.

Trinkijeri se osvrnuo na utakmicu protiv Borca, danas FMP, sutra derbi. Utakmica je bila muška, teška. Čestitao je igračima kako su odigrali drugo poluvreme. Nije bio zadovoljan prvim poluvremenom. "Namučili smo se, ali ćemo naći način da se odmorimo i igramo derbi", rekao je. Nema Gordića, Redinga, period je bio težak, ali je zadovoljan kako je ekipa to odigrala.

U prvoj utakmici polufinala, danas je Crvena zvezda u neizvesnoj utakmici dobila ekipu Mege.

#   Niš   košarka   Partizan KK   Kup Radivoj Korać   FMP KK   Novica Veličković