Kup Radivoja Koraća: Zvezda posle produžetka do pobede

Košarkaši Crvene Zvezde krenuli u odbranu kupa.

Foto Milica Gvozden TimeOut

Prva stepenica bila je dobro raspoložena ekipa Borca iz Čačka.

Posle 1. četvrtine rezultat je 15:14.

I u drugoj četvrtini je viđena ravnopravna borba, pa su košarkaši Borca imali vođstvo u jednom trenutku.

Problem za Borac su i 3 rane lične greške MVP igrača prošlog kola 1. koarkaške lige, Marka Marinovića. Crvena Zvezda je tada uspela da napravi blagu prednost, zahvaljujuči Dangubiću, Oliću i Bjelici, ali je Đoković sprečio veću prednost trojkom u poslednjim sekundama 2. četvrtine (21:16).

Na poluvreme se otišlo rezultatom 36:30.

Treća četvrtina je pripala Borcu (12:16), pa je Zvezda završila ovaj period igre sa samo 2 poena prednosti 48:46.

Početak poslednje četvrtine doneo je puno uzbuđenja, jer je Borac pokazao da se ne šali i došao do prednosti 51:55, koju je održavao, delimično povećavao (58:65, 60:68).

Izgledalo je da Zvezda nema rešenja u napadu, ali zahavljujući greškama Borca na minut pred kraj rezultat je glasio 67:68.

Artijerija se raspucala sa obe strane, viđene su 3 brze trojke.

Dangubić je osvojio loptu pod košem protivnika i iznudio faul. Promašio je pvo slobodno bacanje, pogodio drugo za neizvesnost (71:71).

Davidovac pravi ličnu grešku i šalje Prnju na liniju slobodnih bacanja, koji promašuje oba.

PRODUŽETAK!

Borac je konkretnije ušao u produžetak, ali je Crvena Zvezda ubrzo došla do prve prednosti, i trojkom povećala na 78:73. Ilija Đoković nije dozvolio da se Zvezda previše odvoji 82:79.

Poslednji minut pripao je evroligašu, rezultat je na kraju bio 85:79.

TimeOut

#   Niš   košarka   Kup Radivoj Korać   Crvena Zvezda KK   Borac KK   Crvena Zvezda   Time Out portal