Na Čairu bez bodova protiv Partizana

Niš 06.03.2016.

Nije uspeo Radnički da se revanšira fudbalerima Partizana za eliminicaju iz Kupa Srbije. Partizan je pobedio golom Saše Ilića u 60. minutu. U lepom ambijentu pred oko 8 000 gledalaca u veoma borbenoj utakmici, Radnički svoje šanse nije iskoristio.

Prvo poluvreme je proteklo u rovovskoj borbi oba tima, za prevlast na sredini terena. Smenjivale su se obe ekipe naizmečno u posedu lopte. Od šansi, najbolje su bile za Partizan u 6. minutu, kada je Brašanac, nakon jednog odbitka, šutirao ka golu Radničkog, ali je Aleksandar S. Jovanović odbranio udarac, a za Radnički u 31. minutu, šansu nije iskoristio Apostolović.

Lopta je išla po desnoj strani, upućena je ka ivici šesnaesterca Partizana, loptu je efektno prosledio Đuričković, koja je došla do Apostolovića koji je preslabo šutirao da bi savladao Šaranova. To je ujedno bila i najbolja šansa za promenu rezultata u dotadašnjem delu utakmice.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom ritmu. Bez mnogo šansi, sa mnogo borbe na sredini terena.

Partizan je pove sa 1:0 golom Ilića u 60. minutu.Kombinovali su Bogosavac i Mihajlović, lopta je došla do Ilića koji je oštrim udarcem savladao Jovanovića.

Od tog trenutka fudbaleri Radničkog su krenuli ofanzivnije ka golu gostiju u nameri da izjednače rezultat.

Najpre je su u 73.minutu, igrači Radničkog u nekoliko navrata pokušavali da šutevima iz daljine savladaju golmana Partizana, ali su šutevi Đuričkovića i Darka Bulatovića bili izblokirani.

U 74. minutu, Đuričković je izveo dobro slobodan udarac, ali je lopta prohujala iznad okvira gola.
U 84. minutu, najlepši detalj sa utakmice.Saša Marjanović je sa ivice šesnaesterca volejem zahvatio loptu i kada su svi na stadionu videli loptu u mreži Partizana, golman Šaranov je napravio paradu i vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner. Na ćalost domaćih navijača rezultat se do kraja utakmice nije menjao.

Sledećeg vikenda u okviru 26. kola Superlige, Radnički gostuje Jagodini.

RADNIČKI NIŠ : PARTIZAN 0:1 (0:0)

STADION “ČAIR” NIŠ
GLEDALACA oko 8 000
SUDIJA: Aleksandar VASIĆ (glavni), Dejan PETROVIĆ, Dejan POTOČAN (pomoćne sudije) Darko SAVOVIĆ (četvrti sudija), Majo VUJOVIĆ, Robert KIŠ-ČEPEGI (dodatne sudije)
ŽUTI KARTONI: Radoš Bulatović, Đuričković, Aleksandar M. Jovanović (Radnički), Jovanović, Gogua, Jevtović, Bogosavac, Brašanac (Partizan)
STRELAC: Ilić u 60. minutu (Partizan)

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar S. Jovanović, Miloš Petrović, Radoš Bulatović, Lakić-Pešić, Darko Bulatović, Bogdanović (od 87. min. Aleksa Jovanović), Marjanović, Đuričković, Aleksandar M. Jovanović, Apostolović (od 63. min. Todorović), Mrkić.

PARTIZAN: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Brašanac, Everton (od 50. min. Jevtović), Ilić (od 86. min. Vlahović), Stevanović, Kosović, Mihajlović (od 82. min. Golubović).