Niš: Srbija je u četvrtfinalu Dejvis kupa!

04.02.2017. B92, Južna Srbija Info

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u čevrtfinale Dejvis kupa, pošto je u Nišu povela sa nedostižnih 3:0 protiv Rusije, u prvom kolutakmičenja.

Getty Images

Drugog dana Dejvis kupa u Nišu Troicki i Zimonjić savaldali su ruski par Konstantina Kravčuka i Andreja Kuznjecova sa 3:1 6:3, 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 6:4. i tako odveli Srbiju u četvrtfinale, sedmo u poslednjih osam godina!

U prvom setu meča srpski igrači su napravili tri brejka i posle 36 minuta poveli u meču. Oba para su u drugom setu napravila po dva brejka, pa je set odlučen u taj-brejku, koji su Zimonjić i Troicki dobili sa 7:3.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do devetog kada su srpski igrači pravili brejk i poveli sa 5:4. Zimonjić je posle toga servirao za pobedu, ali su ruski igrači napravili brejk bez izgubljenog poena i izjednačili na 5:5.

Teniseri su zatim osvojili po gem na svoj servis pa je set odlučen u taj-brejku koji su Kravčuk i Kuznjecov. dobili sa 7:5.

Rusi su posle brejka u petom gemu četvrtog seta poveli sa 3:2, ali su im Zimonjić i Troicki uzvratili i izjednačili. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise, sve od poslednjeg, 10. gema kada su Zimonjić i Troicki napravili brejk kojim su obezbedili pobedu i plasman u četvrtfinale.

Rival Srbije u četvrtom četvrtfinalu u poslednjih sedam godina biće pobednik između Hrvatske i Španije.

Veliku prednost Srbiji u petak su doneli Viktor Troicki i Novak Đoković pobedama protiv Darena kačanova, odnosno Danila Medvedeva.

U nedelju su na programu preostala dva meča u singlu, što će skoro sigurno doneti promene u planiranim duelima Djoković - Hačanov i Troicki - Medvedev.

#   Srbija   Čair   Novak Đoković   tenis   Rusija   Dejvis kup   Viktor Troicki   Nenad Zimonjić