Pobeda Napretka, Destanović uspešno debitovao

Aleksinac 15.11.2015. Marko Radić, Radio Aleksinac

Košarkaši aleksinačkog Napretka savladali su, na gostovanju, ekipu Proletera iz Zrenjanina 86:87 (18:20, 21:27, 21:21, 26:19) i tako ostvarili prvu ovosezonsku pobedu na gostujućem terenu.

Čak petorica igrača Napretka imali su dvocifren učinak. Najefikasniji pojedinac u redovima našeg tima bio je Nemanja Pavlović sa 19 poena (5sk), a pratili su ga Nikola Stanojević sa 16 (7sk), sa po 13 poena Dragoljub Šikman (8sk, 5 as), Radmilo Mojsilović i Aleksandar Miladinović.

Napredak bio je u prednosti tokom najvećeg dela meča, a u jednom momentu bilo je i +16 za goste iz Aleksinca. Bila je ovo ujedno i prva pobeda Dalibora Destanovića na klupi Napretka, koji je nedavno na tom mestu zamenio Predraga Jaćimovića.

Od samog starta meča, aleksinački tim preuzeo je vođstvo i diktirao tempo na terenu, a jedinu prednost domaća ekipa imala je u 6.minutu kada je bilo 11:10 u korist Proletera. Posle prvih 10 minuta na semaforu stajalo je 18:20 za Napredak.

U 13. minutu igre Mojsilović postiže trojku za prvo ozbiljnije vođstvo od 21:29. Domaćin se nije predavao, uspevao je da zadrži jednocifren zaostatak, ali je na poluvremenu gostujući tim ipak vodio sa sigurnih 39:47.

Novi strateg Napretka, Destanović, odlično je vodio meč, već u prvih 20 minuta u rotaciji je imao 11 igrača, od kojih je svaki dao određeni doprinos na parketu.

Strašno je pripretio Napredak kada je u 25.minutu nakon Mojsilovićeve druge uzastopne trojke bilo 44:60. Međutim, od tog momenta, domaćin se probudio i napravio veliku seriju od 21:8 i veoma brzo prilibližio se na ''svega'' 65:68. Nakon Šikmanovih 2+1 i vezanih poena Anđelkovića i Stanojevića, gosti odbijaju nalet i odlaze na 67:77 u 34. minutu.

Usledila je više nego uzbudljiva završnica. Proleter je na krilima Božovića i Nikolića (obojica postigli po 27 poena) uspeo da u jednom momentu dođe i do prednosti - 85:84 u poslednjem minutu.

Ipak, Aleksinčani su odoleli još jednom pritisku i nakon što je Šikman bio polovičan sa linije penala, odneli jako vrednu pobedu iz Kristalne dvorane u Zrenjaninu.

Proleter Naftagas Zrenjanin - Napredak Aleksinac 86:86!

Napredak sada ima skor od 3 pobede i 4 poraza. U narednom kolu dočekaće, po svemu do sada prikazanom, najjači tim u ovom rangu takmičenja - Planu iz Velike Plane, koja je do sada ostvarila maksimalan učinak. Biće ovo lepa prilika da Napredak, uz veliku podršku svoje publike, nanese Plani prvi ovosezonski poraz.

Napredak Maksi ko: Šikman 13 (8sk, 5as), Pavlović 19 (5sk), Anđelković 3, Uzelac, Jusić 5 (3sk), Miladinović 13, Mojsilović 13, Stanisavljević 5 (4sk), Milenković, Ilić, Stanojević 16 (7sk), Trailović.