Pripreme u Turskoj: Radnički - Vereja 1:1

Niš 28.01.2018. FK Radnički

Fudbaleri Radničkog remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) sa bugarskom Verejom iz Stare Zagore, u drugoj kontrolnoj utakmici u turskom Beleku.
Ovo je drugi remi niškog tima u Turskoj, pošto je u prvom meču odigrao 2:2 sa Botevom iz Plovdiva.

Šestoplasirani tim najjače bugarske lige poveo je u 41. minutu preko štopera Velčeva, a Radnički je izjednačio u 81. minutu pogotkom Simunovića.

Akciju kod gola Radničkog iskreirali su strelac Simunović i Đirković. Simunović je  presekao pas na sredini  terena, odigrao na bok do mladog saigrača, i u punom sprintu ispratio akciju, ušao u kazneni prostor, gde je dobio odličan centaršut od Đirkovića i glavom zakucao loptu iza nemoćnog golmana Cincarskog.

Prvo poluvreme za Radnički su odigrali: Živković, Filip Stanković, Bulatović, Petrović, Subić, Noma, Saša Stojanović, Mićić, Babić, Aleksandar Jovanović i Slaviša Stojanović.

Na početku drugog poluvremena zaigrali su Aksentijević, Simunović, Arsić i Mrkić, a trener Boban Dmitrović je u finišu meča ukazao šansu svim ostalim fudbalerima.

Trener Dmitrović je u kratkoj izjavi nakon meča rekao da je zadovoljan onim što je video. Napomenuo je da je bilo određenih grešaka, ali da su njegovi fudbaleri odradili stvari na koje je stavljen akcenat u pripremi ove utakmice.

Radnički će u Beleku odmeriti snage još sa Sigmom (30. januar), Daežonom (31. januar) i Mariupolom (4. februar).

#   Niš   fudbal   Radnički FK   Aleksandar Jovanović   Turska   pripreme   Saša Stojanović   Slaviša Stojanović   Vereja FK (Bugarska)