Radnički - Bačka 2:0

Niš 04.11.2018. FK Radnički

Golovima Nermina Haskića i Aleksandra Stanisavljevića Radnički je pobedio ekipu Bačke na gostovanju rezultatom 2:0, u susretu 15. kola Superlige Srbije.
Niški tim je na taj način nastavio impresivnu seriju u prvenstvu, pa je sa 34 osvojena boda učvrstio drugo mesto na tabeli na kraju prvog dela sezone.

Bačka je već u drugom minutu imala najbolju moguću priliku da dođe u vođstvo, ali Mićić nije uspeo da realizuje penal pošto je šutirao preko gola.

Izabranici Nenada Lalatovića su potom preuzeli inicijativu, ređali šanse ispred golmana domaćih Zogovića i rešili ovaj meč rešili 120 sekundi, pogocima u 36. i 38. minutu.

Najpre je Lazar Ranđelović u svom stilu probio odbranu Bačke po krilu, proigrao Haskića, a ovaj je preciznim udarcem sa 15 metara postigao svoj šesti prvenstveni gol, za 0:1.

Samo dva minuta kasnije dosuđen je slobodan udarac za Nišlije na 20 metara od gola. Loptu je uzeo Stanisavljević i sjajnim šutem savladao nemoćnog Zogovića, za konačnih 0:2.

U nastavku su oba tima imala nekoliko dobrih situacija, ali je Radnički rutniski odradio posao i upisao nova tri boda.

OFK BAČKA – RADNIČKI 0:2 (0:2)

Bačka Palanka, 3. novembra. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Strelci: 0:1 Haskić 36.- 0:2 Stanisavljević 38. Žuti kartoni: Crnomarković, Pankov (Radnički).

OFK BAČKA: Zogović, Gavrić, Grabež (od 69. Spremo), Ilić, Jovanović, Makarić, Mićić, Mladenović, Pantić (od 78. Čeković), Radinović (od 46. Đorić), Šubert.

RADNIČKI: Ristić, Pankov, Crnomarković, Stanković, Todorovski, Bondarenko, Drinčić (od 57. Noma), Damnjanović, Ranđelović, Stanisavljević (od 67. Jovanović), Haskić (od 81. Nikodijević).