Uz penale, poraz Radničkog na Marakani

Niš 14.04.2019. FK Radnički

Radnički je izgubio od Crvene zvezde sa 3:0 u derbiju sezone u Superligi Srbije, koji je odigran u sklopu 31. kola, odnosno 1. kola plej-ofa. Ovo je Nišlijama tek drugi prvenstveni poraz, a prvi su doživeli na istom stadionu od istog protivnika rezultatom 2:0, još 29. jula prošle godine.

Crvena zvezda se sa druge strane sada znatno primakla novoj šampionskoj tituli, pošto ima sedam bodova više od Radničkog na šest kola do kraja.

Utakmica je rešena u prvom poluvremenu kada je domaćin dva puta sa penala zatresao mrežu golmana Ristića. Prvo je Ričmond Boaći u 23. bio siguran sa bele tačke, a potom je El Fardu Ben u drugom minutu nadoknade poslao loptu iza leđa čuvara mreže Radničkog.

Radnički je igrao dobro u prvih pola sata, tražili su izabranici Nenada Lalatovića penal posle šuta Kojaševića i igranja rukom Rodića, ali je sudija Simović pokazao da se igra nastavi,  a najbolju priliku na meču imali su u 25. minutu kada je Crnomarković šutirao glavom, a Borjan odličnom paradom odbranio njegov udarac.

Na startu drugog poluvremena Zvezda je uspela da postigne i treći gol. El Fardu Ben je u 48. minutu asistirao ka Boaćiju, koji je poslao loptu u suprotan ugao i tako savladao Ristića, za konačnih 3:0. Ovom pogotku prethodila je sumnjiva situacija, pošto je prilikom dodavanja Bena za Boaćija, napadač Zvezde bio u spornoj situaciji (u liniji ili ispred štopera Radničkog).

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 3:0 (2:0)

Beograd, 13. aprila. Stadion: Rajko Mitić Gledalaca: 13.156.  Sudija: Novak Simović.  Strelci: 1:0 Boaći 23. iz penala.- 2:0 Ben 45. iz penala.- 3:0 Boaći 48.  Žuti kartoni: Jovičić, Pavkov (Crvena zvezda), Crnomarković, Kojašević, Stojanović (Radnički)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Savić, Rodić, Jovičić, Jovančić (od 84. Čaušić), Marin, Ivanić (od 61. Simić), Ben, Boaći (od 74. Pavkov).

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Đorđević, Bondarenko (od 66. Jovanović), Drinčić, Ranđelović (od 59. Petrović), Kojašević (od 55. Stojanović), Grbić, Haskić.

REČ TRENERA:

Nenad Lalatović, Radnički:

-Čestitam Zvezdi na pobedi i, po meni, 80-90 odsto osvojenoj tituli, zaslužili su je apsolutno. Retko ko može da se vrati posle 2:0 protiv Zvezde. Možda je sudija mogao da svira penal za nas na 0:0, ali kažem možda, ne bih komentarisao suđenje. Poljuljao nas je taj prvi penal, da je bio isti kriterijum možda je mogao sudija da svira i za nas pa bi utakmica išla u drugačijem pravcu. Nismo se nijednog trenutka nadali tituli protiv Zvezde, ali napravio se takav pritisak u medijima i to je verovatno uticalo malo na moje igrače na ovoj utakmici. Mi nemamo tim da osvojimo titulu, ali imamo da probamo da uđemo u finale Kupa. Čeka nas meč polufinala sa Partizanom i odmah se okrećemo njemu.

Vladan Milojević, Crvena zvezda:

I pre meča sam javno čestitao Radničkom na jako dobroj sezoni, zasluženo su Nišlije tu gde jesu. Za ekipe koje vodi moj kolega Nenad Lalatović karakteristična je agresivnost i temperament, čega ne bi bilo bez njega na klupi. Zato je i posebna čar kada se sastanemo, i zato su vrlo nezgodni na svim delovima terena. Mislim da smo zasluženo pobedili. Idemo dalje, Lalatović  nam je unapred čestitao titulu, ali sam zaista obazriv što se toga tiče. Njemu hvala na lepim rečima. Okrećemo se Kupu i duelu protiv Mladosti, a želim da se sa kolegom Lalatovićem još jednom vidim i da odigramo dobru utakmicu u Nišu gde je finale. Ima još dosta da se igra, mogu da budem generalno zadovoljan, ali nije još ništa gotovo, biće velika borba do kraja sezone.

#   Niš   fudbal   Radnički FK   Crvena Zvezda FK   Vladan Milojević   Nenad Lalatović   Crvena Zvezda