Vojvodina nadigrala Radnički na Čairu

Niš 06.04.2016. srbijasport.net

Radnički je poražen na svom Čairu od Vojvodine rezultatom 0:3. Dvostruki strelac za goste je bio Nikola Trujić, a vodeći gol za Novosađane je postigao Dejan Meleg iz jedanaesterca.

Penal za Vojvodinu 16. minutu i isključenje kapitena domaćih Aleksandara Jovanovića u 20. minutu, odredili su tok utakmice, zajednička je konstatacija i oba trenera.

Miran početak utakmice, igra na sredini terena, po veoma toplom i sparnom vremenu nije nagoveštavao burna događanja u nastavku utakmice. Nekako se čini da je trener gostiju Lalatović uspeo da nervozu sa atletske staze useli na teren među igrače oba tima. Od samog početka utakmice je prigovarao službenim licima na utakmici i provocirao publiku na zapadnoj tribini.

Igrao se 15. minut utakmice kada je je jedan duel Radoša Bulatovića i Nikole Ašćerića, glavni sudija Stojiljković okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Sa bele tačke siguran je bio Meleg, a Vojvodina je povela sa 1:0.

Nije se igralo ni pet minuta od tog momenta, novi problemi za Radnički. Kapiten domaćeg tima, Aleksandar Jovanović, je morao van igre jer mu glavni sudija meča pokazao drugi žuti karton i put svlačionicu.

U 27. minutu, nakon jedne intervencije poslednje linije niškog tima, lopta se odbila Melega, koji je nesebično uposlio Trujića, a ovaj bez poteškoća duplirao prednost Vojvodine – 2:0.

Pokušavalai su igrači Radničkog da ugroze gol Kordića, pre svega preko Đuričkovića i Marjanovića, ali su pokušaji ostali bezuspešni. Možda je Radnički bio najbliži postizanju pogotka u nadoknadi vremena, prvog poluvremena, kada je nakon izvedenog slobodnog udarca Marjanovića, na odbijenu loptu natrčao Radoš Bulatović, i preciznim udarcem namučio golmana gostiju, koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

U 69. minutu Nikola Trujić je iskoristio priliku koja mu se ukazala i savladao golmana Jovanovića postavivši, ispostavilo se kasnije, konačan rezultat, 3:0 za Vojvodinu.

Nakon utakmice, šef stručnog štaba Radničkog, Milan Rastavac je ovako prokomentarisao tok meča:

“Definitivno je na tok utakmice uticao jedanaesterac i crveni karton. Mogli smo s vremena na vreme da pripretimo Vojvodini, ali nismo uspeli da damo gol. Pružili smo maksimum i ništa drugo nismo mogli da uradimo.Okrećemo se novim utakmicama, jer nas u plej-ofu očekuje sasvim novo takmičenje. Svaki bod će biti važan, svaka utakmica će zahtevati određeni kvalitet” i dodao:

- Vladala je atmosfera okrenuta na spoljne stvari. Apelovao sam pre meča da se navija za Radnički i fokus sam želeo da na taj način približim zbivanjima na terenu. Međutim, nismo se izborili sa tim izazovima – poduvkao je Rastavac.

RADNIČKI NIŠ : VOJVODINA  0:3 (0:2)

STADION “ČAIR” Niš
GLEDALACA oko 2500
SUDIJA :Igor STOJILjKOVIĆ (Beograd)
STRELCI : Meleg 0:1 16′, Trujić 0:2 27′, Trujić 0:3 69′.
OPOMENUTI IGRAČI: Lakić-Pešić (Radnički Niš), Miletić, Maksimović, Trujić, Pankov, Pankov (Vojvodina)
ISKLjUČENI IGRAČI: Aleksandar M. JOVANOVIĆ (Radnički Niš)

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar S. JOVANOVIĆ, PETROVIĆ, Radoš BULATOVIĆ (od 75.min.STEVANOVIĆ), LAKIĆ-PEŠIĆ, Darko BULATOVIĆ, KRSTIĆ (od 63. min TOMIĆ), ĐURIČKOVIĆ, MARJANOVIĆ, MRKIĆ, APOSTOLOVIĆ (od 63. min TODOROVIĆ), Aleksandar M. JOVANOVIĆ.

VOJVODINA: KORDIĆ, MELEG (od 78.min. PALOČEVIĆ), AŠĆERIĆ (od 66. min PAVKOV), PANKOV, ROSIĆ (od 71. min LAKIĆEVIĆ), ANTIĆ, MALBAŠIĆ, SEKULIĆ, MAKSIMOVIĆ, MILETIĆ, TRUJIĆ

Posle odigranog 29. kola Radnički se nalazi na 5. mestu sa 45 bodova, a u poslednjem kolu gostuju Radu na Banjici. Utakmica se igra u nedelju od 16 č.

#   Niš   Čair   fudbal   Radnički FK   Darko Bulatović   Aleksandar Jovanović   Milan Rastavac   Vojvodina FK   Ana Jovanović   šef stručnog štaba