Zlato i bronza za Aleksinčane u Grčkoj

Aleksinac 05.11.2019. Južna Srbija Info

Od 25 do 27. oktobra u Heraklionu, na Kritu, u Grčkoj, u organizaciji JJIF i EJJF - Svetske i Evropske džiu džicu federacije održano je Evropsko prvenstvo za kategorije kadeta i juniora i Svetsko prvenstvo do 16 godina. u džiu džicu na kome je nastupilo oko 700 takmičara iz 26 država Evrope, Azije i Severne Amerike.

Na ovom takmičenju nastupila je nacionalna Reprezentacija Srbije u čijem sastavu je bilo četiri takmičara iz našeg Džudo i džiu džicu kluba "N&F" iz Aleksinca, i to:
Andrija Bogdanović, 2003, iz Aleksinca, u kategoriji: kadeti -81kg, II god. Aleksinačke gimnazije
Miloš Miljković, 2001, iz Vakupa, kategorija: juniori -77kg, IV god. Tehničke škole „P.S. Dimitrijević“,
Filip Trajković, 1999, iz Aleksinca, u kategoriji: juniori -94kg, I god. Elektronskog fakulteta u Nišu,
Nemanja Pejčić, 2000, iz Aleksinca, kateg: juniori +94kg.

Takmičari iz našeg kluba su osvojili dve medalje: jednu zlatnu i jednu bronzanu.

Titulu novog juniorskog PRVAKA EVROPE ostvario je Filip Trajković, dok je 3. mesto i bronzanu medalju osvojio Nemanja Pejčić. Filip je nakon ovogodišnjeg osvajanja titule seniorskog EVROPSKOG PRVAKA, sada osvojio i titulu juniorskog osvajača ove medalje i u jednoj godini osvojio dva najsjajnija EVROPSKA odličja.

Nemanja je u svom debitantskom nastupu na ovom nivou takmičenja dokazao da se može ozbiljnije računati na njegove rezultate u narednim godinama.
Andrija Bogdanović se kao debitant na ovoj kontinentalnoj smotri morao zadovoljiti 5. mestom, dok je Miloš Miljković zauzeo 13. mesto u svojoj izuzetno jakoj konkurenciji.

Naši takmičari i reprezentativci Srbije su još jednom pokazali da su u samom evropskom i svetskom vrhu i da tek dolazi njihovo vreme.

Naše takmičare je predvodio trener Nikola Trajković iz našeg kluba iz Aleksinca, dok je ulogu sudije iz naše zemlje imao mr. Janoš Kopas iz Novog Sada.

#   Aleksinac   džiu džicu   Grčka   N&F džiu džicu klub NIF   Nikola Trajković   džudo   Filip Trajković