Радничком само бод против Црвене Звезде

Ниш 23.02.2015. ЈужнаСрбијаИнфо, Б92, Мондо,

Фудбалери Радничког и Црвене звезде одиграли су нерешено 0:0 у последњем мечу 16. кола Јелен Суперлиге.

Радничком су бодови преко потребни за останак у Суперлиги, тако да није био у ситуацији да калкулише. Са друге стране, Црвена Звезда је била у прилици да после кикса Партизана смањи заостатак од шест бодова за лидером на табели.

Најбољу шансу Звезда је имала у 92. минуту – после корнера Ристића са десне стране лопта је завршила код Павићевића на другој стативи, имао је времена да се намести, али голман Борјан одбранио је његов ударац.

Прво полувреме на Чаиру обележила је веома отворена игра са доста јаких, али чистих дуела у средини терена. Много бољи ривал у првих 45 минута био је домаћи тим који је честим нападима по боковима пристискао одбрану Звезде.

Жути картон за Ашћерића, након процене судије Мажића да је покушао да исценира пенал у 17. минуту. Попара је добро шутирао, Рајковић кратко одбио лопту, а нападач домаћих пао после сумњивог контакта са голманом гостију, коме је побегла лопта након интервенције.

Тек средином полувремена црвено-бели успевају да прекину иницијативу Радничког и креирају неколико акција, али без праве опасности по гол Милана Борјана.

У последњих десет минута Раднички је умало стигао до вођства, али је нови капитен Звезде Слободан Рајковић спасао госте у два наврата.

Прво је фантастичном парадом спречио Лакић-Пешића да ударцем главом са 5-6 метара затресе мрежу, да би само минут касније зауставио и покушај Марјановића са дистанце.

У наставку меча Раднички се повукао, али је Звезда деловала прилично безидејно и све до саме завршнице није створила изгледну прилику. У последњих десетак минута црвено-бели су појачали притисак, а две велике шансе су пропуштене.

У 83. минуту Лазовић је центрирао са десне стране, а Савићевић је са седам-осам метара траљавао шутирао.

Најбољу шансу на мечу Звезда је створила у 92. минуту – после корнера Ристића са десне стране лопта је завршила код Павићевића на другој стативи, имао је времена да се намести, али голман Борјан сјајно је одбранио његов ударац.

ЈСЛ, 16. коло:
Стадион Чаир, око 5.000 навијача
Раднички Ниш – Црвена звезда 0:0

Раднички Ниш: Борјан – Петровић, Булатовић, Булатовић, Лакић-Пешић – Попара, Ћулум (Коларевић 78') – Марјановић, Јовановић, Ђуричковић (Земљанухин 73') – Ашћерић (Пејчић 68').
Црвена звезда: Рајковић – Анђелковић, Лазић, Павићевић, Цветковић (Јовић 77') – Савићевић, Ковачевић – Гаврић (Катаи 58'), Стојановић (Ристић 67'), Лазовић – Паркер

Лалатовићу крив терен

"Рекао сам већ да је прва утакмица после припрема - најтежа. Уз то, овај терен... ово није терен, није могао пас да се направи. Да је био бољи терен, верујем да бисмо створили више шанси. Моји играчи нису успели да се прилагоде овом терену и јако је тешко успоставити пас игру по овој подлози. То смо и радили у припремном периоду, али на савршеном терену. Овде нема фудбала... Имали смо шанси које нисмо искористили, играли смо офанзивно, у финишу са два шпица, хтели смо да победимо, али нисмо успели да дамо гол. Шта да се ради, идемо даље...", констатовао је Лалатовић.

Тренер нишког Радничког Милан Раставац био је кратак:

"Одиграли смо у оквиру својих могућности у овом моменту, против оваквог једног противника. Зато сам задовољан и честитам мојим играчима".

#   Ниш   Београд   Чаир   фудбал   Раднички ФК   Црвена Звезда ФК   Нови Пазар   Милан Раставац   ОФК Београд   Црвена Звезда