Јахање, роњење и пењање привлаче стране туристе
Ниш 05.04.2013. Izvor: Rts
Дводневни сајам туризма и активног одмора у Нишу окупио је више од 100 излагача. У Туристичкој организацији Ниш велико интересовање за нишки сајам објашњавају променом концепције и великим могућностима у области тзв. адреналинског туризма.

Јахање, роњење, пењање одавно привлачи стране, али још увек не у великом броју и домаће туристе, па су и први посетиоци сајма туризма и активног одмора у Нишу помало заобилазили изложену опрему.
"То је можда за људе који имају више слободног времена, мени највише одговара да одем на море да се опустим", каже један посетилац сајма.
"Лето за мене није више толико интересантно, тако да бих ја да обиђем ову нашу лепу земљу", наводи други.
Клубови за екстремне спортове годинама промовишу бројне природне лепоте, не само југа Србије, али је овај сајам за многе први корак ка организованијем приступу.
Слободан Гејо из Планинарског клуба каже да је ово изузетна прилика, јер овај сајам има акценат на авантуру и туризам, који је јако развијен у целом свету.
"Нажалост ми заостајемо, иако конкретно, ја већ двадесет година радим са страним компанијама", каже Гејо.
Да интересовање ипак постоји сведочи и прва туристичка агенција искључиво за организовање таквих тура.
Милан Стојаковић власник агенције каже да је спуштање ужетом низ стену, нешто што траје врло кратко око пет, или десет минута, али да људе то баш узбуди.
"Следећа ствар је наравно рафтинг и најновија дисциплина кањонинг, што значи да са целокупном опремом пролазе неким неистраженим деловима", каже Стојаковић.
Година Миланског едикта промовисала је Ниш, али у Туристичкој организацији Ниша кажу да је већем интересовању излагача допринела управо промена концепције сајма.
Директор Туристичке организације Ниш Урош Парлић каже да у Нишу постоји доста велики број клубова и удружења који већ нуде такве програме, а не постоји сајам активног одмора у Србији и у окружењу, тако да су одлучили да овај сајам тематски определе у том смеру.
Посетиоци сајма наредна два дана моћи ће, сем вештачке стене, да пробају и јахање и роњење у спортском центру "Чаир".
#
Ниш
сајам
Урош Парлић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- НИШ ОБНАВЉА СВОЈУ ИСТОРИЈУ
- Искористите прилику и разговарајте
- Јубиларна 50. „Мајска песма“
- Временска прогноза
- Поједини делови града без воде до 15 часова
- Музеј фудбалске славе
- Лекција која се не учи из уџбеника
- Промоција књиге Милана Предана
- Део насеља без воде до 20 сати
- Књижевно вече Тамаре Кучан
- Планирани прекиди у водоснабдевању
- Шестјук са беле тачке срушио Напредак
- Ухапшен због преваре старице у Нишу
- Успешно окончана потрага
- Нестала петнаестогодишња Дуња Нецић
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Утајили скоро 13 милиона динара пореза, кривичне пријаве против двојице Лесковчана
- СРАМНА КРАЂА У ОКОЛИНИ НИША: Пљачкали цркве, пали због верских књига и новца са икона
- Инвестиција у здравље најмлађих: Дечији диспанзер у Лесковцу добија нови сјај и додатних 1.600 квадрата
- Светски дан плеса у Нишу: Празник покрета и креативности
- Ну-метал спектакл у Србији: Прослава 25 година албума „Toxicity“ и „Iowa“!












