Виз ер од јуна лети из Ниша за Малме
Ниш 23.01.2015. Бета, ЈугМедиа, Јужна Србија Инфо
Нискотарифна авио компанија „Виз ер“ (Wizz Air) увешће од 25. јуна редовну линију из Ниша до Малмеа у Шведској са три лета недељно, саопштила је та компанија.

„Виз ер“ ће, како је најављено на конференцији за медије у нишкој Градској кући, летети до Малмеа три пута недељно и то уторком, четвртком и суботом.
Извршни потпредседник компаније „Виз ер“ Џон Стивенсон је истакао да је одлука о увођењу нове линије донета након што је установљено да велики број путника слеће у Београд управо из Шведске.
„Аргумент којим су нас градоначелник Ниша и његов тим додатно мотивисали за увођење ове линије је чињеница да у Шведској живи око 320.000 Срба, и то највише у региону око Малмеа“, изјавио је Стивенсон.
„Виз-ер“ је тренутно највећа ниско-тарифна авио компанија у Централној и Источној Европи. У 2014. години превезла је 15,8 милиона путника, што представља повећање од 17 одсто у односу на 2013. годину. „Виз ер“ има 360 линија и повезује 110 одредишта у 38 земаља.
Он је истакао да ће са новом линијом „Виз ер“ имати са аеродрома у Београду и Нишу укупно 12 линија до седам земаља.
Градоначелник Ниша др Зоран Перишић изјавио је овом приликом да ће нова линија повезати наше људе у дијаспори са својим породицама у Србији.
„За Ниш оживљавање аеродрома представља компаративну предност у односу на друге градове у Србији, не рачунајући Београд, пошто ћемо сада моћи да понудимо инвеститорима и авио везу са светом“, рекао је др Перишић.
Он је најавио да ће овог пролећа на нишком аеродрому бити монтирана опрема за слетање у условима смањене видљивости, чиме ће се постићи већа безбедност путника.
То ће бити друга линија Виз ера из Ниша, пошто ће компанија од 3. јула успоставити и линију до Базела. Мађарска нискобуџетна компанија, према ранијем договору са адродромом „Константин Велики“, од 3. јула летеће из Ниша и до Базела у Швајцарској.
Карте за ове летове налазе се већ у продаји и њихова тренутна цена је 2.899 динара.
#
Ниш
Београд
Зоран Перишић
аеродром
Виз Ер
Малме
@ProfdrPerisic @wizzair
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Мушкарац страдао након пада са зграде
- „Наис ракија фест“ у Нишу
- СНС: Већник Медијане возио са 1,6 промила
- ПРОДУЖЕТАК РАДОВА НА ТРОШАРИНИ
- Када свакодневица постане уметничко дело
- Радови у Улици Бабичких одреда
- Ниш-експрес: Десет нових возила на улицама
- Концерт младих виртуоза у Нишу
- Временска прогноза
- Хари Мата Хари 7. јуна на Летњој позорници
- СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈКП НАИССУС
- Ниш у знаку аустријске кинематографије
- Превенција која живот значи
- Промоција збирке „Приче из мећаве и тмине”
- Оаза са модерним наводњавањем
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Отварање креативног студија за керамику и грнчарију у Нишу
- Свечано обележавање Врбице у Нишу - служба у Саборном храму, Литија улицама града
- Нови вртић у Чаиру до августа: место за више од 250 деце
- Држављанка Малте ухапшена на нишком аеродрому због дроге
- Напад и насилна обљуба таксисткиње код Мерошине: нападач у бекству












