Алексиначки џиу џицу клуб "N&F" поново освојио Јадранску лигу

Алексинац 12.04.2017.

Џиу џицу клуб "N&F" Алексинац наступио је на 13. међународном турниру "Роби Рајх Опен", као и на фајнал фору међународне регионалне Јадранске џиу џицу лиге у Марибору у Словенији

У суботу и недељу, 2. и 3. априла 2017. год. у спортској хали „Табор“ у Марибору у Словенији одржан је 13. међународни турнир "Роби Рајх", на коме је наступило око 300 такмичара из око 30 клуба из 9 држава Европе: Аустрије, Италије, Мађарске, Хрватске, Црне Горе, БиХ, Србије, Македоније и домаћина Словеније.

У појединачној конкуренцији такмичари нашег клуба остварили су изузетно велики успех освојивши чак 10 медаља: 3 златне, 3 сребрне и 4. бронзане.

- Никола Петровић из Моравца, у категорији наде -41 кг

Посебно се истакао наш најбољи такмичар Никола Трајковић који се такмичио у две категорије, јуниора и сениора, од 9 борбе остварио је 8 победа све „фулл ипоном“, док је изгубио само финалну борбу у категорији сениора од Светског првака Тим Топлака из Словеније резултатом 9:6. Пре 14 дана Никола је на Светском првенству за јуниоре у Атини у Грчкој освојио 3. место и бронзану медаљу.

У екипном такмичењу одржан је финал фор међународне регионалне Јадранске џиу џицу лиге, на коме су се пласирали најбољи клубови из Словеније, Србије, Македоније и Црне Горе.

Наш клуб је у полуфиналном мечу победио екипу домаћина АДК из Марибора из Словеније резултатом 4:2, док је у финалном мечу победио екипу Панда из Херцег Новог истим резултатом 4:2 и тако постали шампиони Јадранске лиге. У нашем клубу најзаслужнији су капитен екипе Милан Станисављевић и Никола Трајковић који су све своје борбе убедљиво победили. У борби за 3. место екипа АДК из Марибора победила је екипу Осенсеи из Штипа из Македоније резултатом 5:1.