Црвена звезда у Нишу освојила Куп Радивој Кораћ трећи пут заредом

Ниш 19.02.2023. ККС, Јужна Србија Инфо

Синоћ је у препуној нишкој хали "Чаир" Црвена звезда освајила Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ 2023! Црвено-бели су у финалу савладали екипу Мега МИС и трећу пут заредом освојили „Жућкову левицу“

Утакмица је почела у јаком ритму, уз изједначен резултат, па је после пет минута игре било 12:12. Преузела је Звезда иницијативу и после две тројке Недовића у 8. минуту повела 22:15. Међутим, уследила је серија Меге 8:0 за вођство 23:22 на крају прве деонице.

Окренули су црвено-бели за минут и по на 29:23, а после четири минута у на 37:26 после закуцавања Петрушева. Све до великог одмора Звезда је држала предност, и то најмање пет поена после полагања Ускоковића – 49:44, а на полувремену је било 51:44.

Држала је Мега прикључак и на старту трећег периода, после тројке Рорија смањила на 50:54, али је истом мером узвратио Добрић. У 26. минуту екипа тренера Душка Ивановића повећала је вишак на 68:57. Расла је предност црвено-белих и на 15 поена (73:58), Добрић је постигао чак 18 поена у овој четвртини, после које је било 78:65.

Наставила је Звезда потпуно да контролише резултат, 87:70 било је шест минута пре краја после тројке Недовића, а навијачи црвено-белих су већ почели да славе. У финишу утакмице бранилац Купа је рутински привео посао крају и заслужено подигао пехар трећи пут заредом.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МЕРИДИАНБЕТ – МЕГА МИС 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14)