Константинових 68 премало према Звездиних 104

Београд 27.05.2015. Б92, Мондо, ЈужнаСрбијаИнфо

Екипа Дејана Радоњића је у Пиониру лако и убедљиво савладала екипу Константина резултатом 104:68
(33:20, 28:8, 24:13, 19:27).

Црвено-бели су од почетка па до средине последње деонице поптуно разбили ривала, имали су и највећих +49, а гости из Ниша су у финишу ублажили пораз.

О каквој се утакмици радило пред око 1.000 гледалаца у "Пиониру", говори и резултат на полувремену – 61:28, а куриозитет у том тренутку био је и индекс успешности. У првих 20 минута игре – 100:3!?

Радоњић је против Нишлија успео математички тачно да распореди минутажу на 12 играча који су се "скинули", па тако нико није играо мање од десет минута (Чарлс Џенкинс), а нико више од 22 (Немања Дангубић).

Бобан Марјановић је за 19 минута имао 19 поена, 16 скокова и индекс 39, док је комплетна екипа Константина имала укупно индекс 41. Марко Тејић је такође блистао са 13 поена, 9 скокова, 4 асистенције и 4 блокаде, 16 поена убацио је Цирбес, 11 је додао Блажич, а по 10 Џенкинс и Дангубић.

Код гостију, који су претрпели осми пораз, Гуџић је постигао 13, а Савић и Величковић по 9 поена.

Било је ово треће гостовање Константина у Београду у десетак дана. Најпре су били тврд орах за Партизан и посустали тек у последњој четвртину, а минулог викенда је савладана екипа ФМП-а у Железнику.

Црвена звезда са перфектним скором 11-0 лагано приводи лигашки део Суперлиге крају, чекајући дерби са Партизаном у последњем колу у које би и дефинитивно требало одбранити "пол" позицију пре старт плеј-офа, а предност домаћег терена и у великом финалу црвено-бели нису имали дуже од две деценије.

Стотка Звезде, деби Аранитовића

После Алексе Раданова (17), Николе Ребића (20), Марка Тејића (19) и Ђорђа Каплановића (20), тренер Црвене звезде Дејан Радоњић у сезони пуној рекорда и трофеја пружио је шансу још једном младићу, а он се овог пута уписао у стрелце!

Момак који је дебитовао у тиму у 1. колу Суперлиге, против Мега Лекса, али без шута на кош за два минута у игри, а скинуо се још у Новом Месту у мечу АБА лиге са Крком, овог пута отишао је кући уписан у листу стрелаца.

Александар Аранитовић, рођен 24. јануара 1998. године у Београду, погодио је други пенал у 35. минуту меча 11. кола Суперлиге у тренутку када је резултат на семафору већ био 98:50.

На крају: Црвена звезда – Константин 104:68 (33:20, 28:8, 24:13, 19:27).

#   Београд   кошарка   Константин ОКК   Суперлига   Црвена Звезда КК   Црвена Звезда   Дејан Радоњић