Пожар захватио шири део Старе планине: Ватра се проширила и према димитровградским селима
Пирот 25.08.2024. Силвана Тошић РТС
Припадници Сектора за ванредне ситуацији имали су готово 200 интервенција, углавном због пожара на отвореном. Упозоравају грађане да буду пажљиви јер врели талас дуго траје и свака непажња може да доведе до великих пожара. Тренутно су, саопштава МУП, највећи пожари на Видличу, у општинама Димитровград и Пирот.

Од почетних 200 - на Видличу се ватра проширила на неколико стотина хектара. Гори сува трава и ниско растиње на веома неприступачном, стеновитом терену, што умногоме отежава гашење пожара.
"Што се тиче пиротске стране, људи су ангажовани, села су безбедна. Пожар још увек не може да се угаси због тешких услова гашења пожара, али сви смо у потпуној приправности и спремни да реагујемо ако дође до неког погоршања", каже Сретен Савов, координатор Штаба за ванредне ситуације у Пироту.
На терену су даноноћно ватрогасци из Пирота и других градова, екипе Јавног предузећа "Србијашуме", припадници добровољног ватрогасног друштва, мештани.
У међувремену, пожар се проширио и према димитровградским селима.
Најкомпликованија ситуација тренутно је у атару села Висички Одоровци и Гуленовци. Иначе, ангажовани су и хеликоптери и само у недељу је било преко 50 налета.
"У овом тренутку нису угрожена села, становништво и објекти, али пратимо ситуацију. Ми не знамо колико ватра брзо може да стигне до села. Ми смо припремљени за евакуацију евентуално ако треба, за мештане. Али тренутно немамо информацију Штаба за ванредне ситуације нити од ватрогасаца, да морамо да вршимо евакуацију", каже Владица Димитров, председник Општине Димитровград.
Колико дуго ће трајати борба са ватреном стихијом на планини Видлич, умногоме ће зависити и од временских услова - који сада не иду на руку због високих температура које се очекују и наредних дана.
#
Пирот
Стара планина
пожар
Димитровград
спасилачко ватрогасне службе
Видлич
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Када свакодневица постане уметничко дело
- Радови у Улици Бабичких одреда
- Ниш-експрес: Десет нових возила на улицама
- СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈКП НАИССУС
- Концерт младих виртуоза у Нишу
- Временска прогноза
- Хари Мата Хари 7. јуна на Летњој позорници
- Ниш у знаку аустријске кинематографије
- Превенција која живот значи
- Промоција збирке „Приче из мећаве и тмине”
- Оаза са модерним наводњавањем
- Између наде и медицинских апарата
- Воз који никада није стигао
- Светли понедељак
- Данас славимо Васкрс
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- „Галерије“ у Нишу 2. априла – гостовање позоришта из Зајечара
- Отварање креативног студија за керамику и грнчарију у Нишу
- Инцидент код Тврђавског моста: Радници „Медиане“ спасили жену из Нишаве
- Свечано обележавање Врбице у Нишу - служба у Саборном храму, Литија улицама града
- Voodoo Popeye у суботу у Нишу поводом 30 година каријере












