Још једна победа нишког шахисте, уграђен му кохлеарни имплант- поново може да чује
Ниш 18.06.2025. Јелена Мариновић РТС, З. Стојнић Јужна Србија Инфо
Драган Живић, шахиста и тренер из Ниша, након деценија живота са тешким оштећењем слуха, добио је нову шансу – захваљујући успешно уграђеном кохлеарном импланту на нишкој ОРЛ клиници, слух ће му бити потпуно враћен.

Живићев слух је трајно оштећен након што је током НАТО бомбардовања преживео напад на касарну у којој је боравио. Иако је годинама користио слушне апарате, ни најјачи му више нису помагали. Стање се погоршавало, али решење је стигло у виду напредне медицинске интервенције.
„Имао сам великих проблема на послу и у свакодневном животу. Све лекције које радим са децом пребацивао сам у аудио фајлове и преко видео бима држао часове. Ово је један од начина да се вратим редовном послу и животу“, каже Живић, који своју љубав према шаху већ годинама преноси на млађе генерације.
Према речима проф. др Душана Милисављевића, директора нишке ОРЛ клинике, уграђени уређај — вредан више од 20.000 евра — омогућава електричну стимулацију слушног нерва и тиме повратак слуха. „Операција је протекла без проблема, а очекујемо да се за неколико недеља укључи апарат. Онда ће се Живићу слух у потпуности вратити“, објашњава Милисављевић, додајући да се оваквих операција у Србији годишње уради између 55 и 60.
Овај ФИДЕ мајстор, познат и као човек који у болничкој соби не пропушта партију шаха са лекарима, већ је победио још једну озбиљну битку – током пандемије корона вируса два пута је био на респиратору, провео скоро сто дана у болници и неколико пута био реанимиран.
„Данас се осећам одлично. Радим на интернету, вежбам, решавам шаховске задатке целог дана“, каже Живић, који је због учешћа на Европском првенству за шахисте оштећеног слуха — са кога се вратио са златом — чак и одложио уградњу импланта.
Са бројним медаљама и успесима својих ученика, Драган Живић не престаје да буде инспирација. Још једну партију — овог пута животну — одиграо је маестрално.
#
Ниш
Душан Милисављевић
шах
ОРЛ
слух
Универзитетски клинички центар ниш
имплант
@dusanorldusan
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Скупштина Ниша: планови за младе и инфраструктуру
- Савети, прегледи и култура у Официрском дому
- Мартовски погром – 22 године, у Нишу служен помен
- Временска прогноза
- Петиција против бетонирања обале Власине
- Инвестиције из САД
- Ослобођени насилници
- Нова дисциплина „прођи–погоди“
- Веће субвенције за приватне вртиће
- Предлози за нове директоре у Нишу
- Ухапшене две особе у Нишу због дроге
- Милић потписао анекс уговора о раду
- После удеса побегао, полиција га ухапсила
- Ухапшени због туче у кафићу у Алексинцу
- Субвенције и удруживање за пољопривреднике
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Вест дана у Нишу: Пад Драгана Милића - смењен са места руководиоца Клинике за кардиохирургију
- Алексиначка опозиција заказала седницу као подршку пољопривредницима, већина најављује изостанак
- Стицање знања без граница: Ученици ЕТШ „Никола Тесла“ усавршавали 3D вештине у Лајпцигу
- Снимање филма о доктору Лазићу мења режим саобраћаја у Нишу
- Шести „Нишки ноћни маркет“ у петак на пијаци „Криве ливаде“
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











