На 13 факултета 4.600 места
17.06.2012. Аutor : Z. Miladinović |
На 13 факултета Универзитета у Нишу на основним академским студијама у јуну ће моћи да се упише 4.585 бруцоша, од којих ће 2.988 студирати о трошку државе, док ће 1.597 студије плаћати сами, саопштено је у овој високошколској установи.

На Филозофском факултету биће места за 310 бруцоша на буџету и 210 бруцоша који ће студије платити сами. Ове године биће уписана и прва генерација од 50 студената на новој студијској групи за француски језик и француску књижевност, од којих ће 30 бити на буџету, а 20 самофинансирајућих. На пет студијских програма Природно- математичког факултета биће уписано 290 студената, искључиво о трошку државе.
На Медицинском факултету биће места за 300 студената на буџету, од којих 180 за интегрисане студије медицине, а по 60 за студије стоматологије и фармације. Бруцоши на основним струковним студијама, њих 156, мораће сами да плате студирање. Правни факултет уписаће 310 буџетских и 355 самофинансирајућих студената, а Економском факултету одобрен је упис 330 буџетских и 530 самофинансирајућих студената. Оба факултета имају истурена одељења у Медвеђи, где ће моћи да се упише по 30 буџетских и исто толико самофинансирајућих студената.
На Електронском факултету моћи ће да се упише 350 буџетских и 70 самофинансирајућих студената. На Машинском факултету биће места за 240 буџетских студената на смеру машинско инжењерство, а на смеру инжењерски менаџмент, који је новина од ове године, уписаће се по 40 буџетских и самофинансирајућих бруцоша. Грађевинско-архитектонски факултет уписаће 170 буџетских студената, од којих 120 на одсеку архитектуре и 50 на одсеку грађевинарства. На истом факултету биће места за 110 самофинансирајућих бруцоша, од којих ће 50 моћи да упише архитектуру и 60 грађевину.
Факултету заштите на раду одобрен је упис 200 буџетских и стотину самофинансирајућих студената. На Факултету спорта и физичког васпитања биће места за 140 бруцоша на буџету и 55 самофинансирајућих. Факултет уметности уписаће 38 студента на буџету и 26 самофинансирајућих. Учитељски факултет у Врању примиће 110 буџетских и 100 самофинансирајућих бруцоша. Технолошки факултет у Лесковцу уписаће 120 студената на буџету.
Конкурсни рок до 18. јула
Конкурс за упис на факултете НУ објављен је прошле среде. Први конкурсни рок траје од 27. јуна до 18. јула. Пријављивање кандидата је 27., 28. и 29. јуна, а полагање пријемних испита је 2, 3 и 4. јула. Упис кандидата мора бити завршен до 18. јула. Други конкурсни рок траје од 3. до 20. септембра. Пријављивање кандидата је 3. и 4. септембра, а полагање пријемних испита 6., 7. и 8. септембра. Упис кандидата мора бити завршен до 20. септембра.
#
Учитељски факултет
Правни факултет
француски језик
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Изабрани добитници Светосавских признања у Топлици
- Временска прогноза
- После октобарског инцидента – хапшење
- Радуловић о власти у Медијани
- Светосавска академија у Дому војске
- Цене горива
- Узимала новац од пензија пацијената
- Одређен притвор одборнику из Нишке Бање
- Преминуо пуковник Бојан Дикић
- Нова сала за ортопедију у УКЦ Ниш
- Годишњица Слободног универзитета у Нишу
- Нема рудника и МХЕ
- HONOR Magic8 Pro smart telefon
- Укинуто ноћно грејање у Нишу
- HONOR Magic7 Pro
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Изненада преминуо нови командант нишке Жандармерије
- Мерошина: Потрага за Милицом Асановић из села Балајнац и даље траје
- Градоначелник Павловић: Средства Филмских сусрета усмерена на лечење 174 деце са ретким болестима
- Ниш слави слободу и шаље поруку: Град да буде престоница Србије
- Тужилаштво се још не оглашава, након проневере цигарета од два милиона евра и хапшења одборника из Нишке Бање, званог „Барон“
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











