Нишлији тендер кочи лечење тумора
Нишлији Драгану Вељковићу оперисан је 23. јануара тумор на панкреасу, али је он још увек без икакве терапије јер му нису готови патохистолошки налази.

Драгану Вељковићу (57) из Ниша оперисан је 23. јануара тумор на панкреасу, али је он још увек без икакве терапије. Помоћник генералног директора Клиничког центра Саша Живић каже да је у току више хиљада тендера за разне реагенсе, лекове, помагала и да постоји објективна одговорност што су пацијенти изложени оваквим непријатностима, пишу Новости.
Сваки дан је Драгану драгоцен јер су суморна предвиђања лекара у његов опоравак. Његова супруга Вида је очајна, не зна како да му помогне и наглашава да је требало да резултати на основу којих би отпочела терапија буду готови у року од две недеље.
Породица ипак жели да учини све и помогне му да се залечи.
"Немоћни смо и очајни јер гледамо како пропада, а немамо начин да му помогнемо. Оперисан је, али да би почели терапију треба му налаз за ПХ вредност. Свакод дана зовем болницу и нема никаквог одговора. Кажу ми да је споран неки тендер", прича његова супруга Вида.
Директор Клинике за патологију Драган Михаиловић није могао да се изјасни о овом појединачном случају нити о проблемима са набавком реагенса и позвао се на то да нема овлашћења да комуницира са медијима.
"У току је велики број тендера и не могу тачно да кажем докле се са сваким од њих стигло. Централизоване набавке и тендери су главни кочничари и као лекари се сваког дана суочавама са новим проблемима", каже Саша Живић, који је, ипак, оценио да је у овом случају недопустиво да пацијент чека два месеца.
#
Клинички центар Ниш
Саша Живић
операција
болесник
Клинички центар
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Уз химну и заставу – лекција за будућност
- Светосавски узори са југа Србије
- Нови радови и планови за школу у Брзом Броду
- Златни „Шуматовац“ у Ћуприји
- Драма код кладионице - претучен мушкарац
- Од 1. фебруара „народни“ хлеб 65 динара
- Пустите децу да буду деца
- Временска прогноза
- Пас ујео девојчицу код школе „Ћеле-кула“
- Ниш чува Жућкову левицу!
- Вече духовности и заједништва
- Савиндан
- Хитне мере због фасаде Гимназије у Прокупљу
- Светосавски антикваријат
- Хероји ГСС-а реаговали муњевито
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Изненада преминуо нови командант нишке Жандармерије
- Светосавска академија у Нишу: Вече духовности и заједништва
- У сусрет Савиндану: Светосавска академија у Нишу
- Ухапшена благајница Специјалне болнице „Горња Топоница“ због проневере - узимала новац од пензија пацијената...
- Тужилаштво се још не оглашава, након проневере цигарета од два милиона евра и хапшења одборника из Нишке Бање, званог „Барон“
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











