Тужилаштво се још не оглашава, након проневере цигарета од два милиона евра и хапшења одборника из Нишке Бање, званог „Барон“
Ниш 16.01.2026. З.Стојнић, Јужна Србија Инфо
После више од десет дана од саопштења Министарства унутрашњих послова о разбијању групе осумњичене за проневеру 39.000 боксова цигарета вредних око два милиона евра, Тужилаштво у Нишу и даље се не оглашава о овом случају.

Припадници Управе криминалистичке полиције – Службе за сузбијање криминала, у сарадњи са полицијским управама у Нишу и Пироту, ухапсили су 31. децембра С. П. (1965) из Прокупља, И. Б. (1978) из Београда и М. Т. (1987) из Нишке Бање, звани „Барон“. Они се сумњиче за кривично дело проневера у обављању привредне делатности у помагању.
Полиција и даље трага за 37-годишњим држављанином Босне и Херцеговине и 45-годишњим држављанином Словеније, који се терете за исто кривично дело.
Према саопштењу МУП-а, држављанин БиХ, радник транспортног предузећа из Обреновца, 26. децембра је задужио 39.000 боксова цигарета, које је требало да превезе из фабрике дуванских производа у Нишу до крајњег купца у Турској. Током транспорта, сумња се, скренуо је са руте у близини места Просек, извршен је претовар цигарета, а празан камион је потом остављен код граничног прелаза Градина. Осумњичени је побегао у БиХ уз помоћ четворице саучесника.
Полиција је пронашла теретно возило у које је роба претоварена, као и магацин у којем је била складиштена готово целокупна количина цигарета. Осумњиченима је одређено задржавање до 48 сати, уз подношење кривичних пријава.
Политичке оптужбе уследиле су након што је Српска напредна странка у Нишу одржала конференцију за медије, на којој је речено да је међу ухапшенима „један од главних оперативаца“ Групе грађана „Др Драган Милић“. Шеф одборничке групе „Александар Вучић – Ниш сутра“ Урош Радуловић оценио је да је тиме једна нишка фабрика оштећена за око два милиона евра.
Међутим, Тужилаштво у Нишу и даље се не оглашава о томе да ли је М. Т., звани „Барон“, одређен притвор и да ли је саслушан Драган Милић.
Милићева реакција
Драган Милић каже да њега нико од надлежних органа није испитивао и да о евентуалним криминалним радњама није знао ништа. Истиче да је М. Т. под суспензијом и да ће бити искључен из Групе грађана ако се утврди његова кривица.
– Ако се докаже да је крив, биће моментално избачен. До тада је под суспензијом – кратко је рекао Милић, додајући да тврдње о повезаности са финансирањем његове групе нису тачне.
#
Ниш
СНС
Нишка Бања
Драган Милић
одборници
Више јавно тужилаштво
шверц цигарета
Група грађана Др Драган Милић
Урош Радуловић
М.Т Барон
@sns_srbija
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- 25 година од напада у Ливадицама
- Туча навијача у Нишу, међу учесницима и малолетни
- Временска прогноза
- Ко је из Ниша добио одликовање поводом Сретења
- „Метла група“ преузела Нишку пивару
- Вучић: Гасна електрана код Ниша до 2029.
- Песма без граница у Светосавском дому
- Протести произвођача млека у Блацу
- Култура сећања не сме пасти у заборав
- Oтворена врата лабораторије у селима
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“
- Дан државности
- Сретење Господње – сусрет Бога и човека
- Празнични распоред рада Дома здравља Ниш
- Недељни ред вожње за Сретење
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Ниш добија нови изглед: Близу 300 улица у обнови широм града у 2026. години
- Звезда Међународног такмичења „Чајковски“ пијаниста Константин Емељанов одржаће концерт у Нишу
- Павловић: Регаовао сам као човек, не као градоначелник
- Напад у центру Алексинца: Тројица маскираних мушкараца претукла 56-годишњака
- Ухапшен Нишлија због претњи пиштољем испред кладионице
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











