Теслин изум: Београд - Ниш за 15 минута!
19.07.2013. Izvor: Telegraf.rs | foto: core77.com/en.wikipedia
Милијардер Елон Муск открио је детаље о тајном возилу које би радило на принципу Теслиног мотора и ишло би два пута брже од данашњег најбржег авиона. Воз би носио име “Тесла Хиперлуп”, ишао по строго устаљеном распореду и примао би путника колико год би то било могуће, а био би отпоран на све временске услове.

Иако многи Мускову идеју сматрају за лудост, постоје и они који верују да је овај пројекат изводљив. Један од њих је и физичар Брајан Додсон, који је спреман да размотри цео концепрт функционисања овог воза и утврди тачан степен изводљивости.
Овај воз би, рецимо, раздаљину између Сан Франциска и Лос Анђелеса прелазио за отприлике пола сата. Српски речено - од Београда до Ниша би вам требало око 15 минута вожње!
Тако би вам од Београда до престонице Француске, Париза, требало само сат и по времена вожње, а поређења ради, толико вам данас треба брзим возом од Београда до Новог Сада. До Рима би се стизало за сат времена, преко Хрватске и Словеније, а до престонице Берлина би требало, такође, нешто мало више од сат времена.
По тој рачуници до Новог Сада би се стизало за седам минута, а до Подгорице би требало нешто мало више од пола сата.
Брајан Додсон одбацио је две теорије да би “Тесла Хиперпул” могао да користи тунел вакум или лансирне петље које убрзавају возила помоћу електромагнета дуж кабловског система. Међутим, он верује да би воз могао да се креће кроз пнеуматско-транспортни систем који се састоји од затворене цеви.
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Хитне мере због фасаде Гимназије у Прокупљу
- Светосавски антикваријат
- Хероји ГСС-а реаговали муњевито
- Временска прогноза
- Отели младића и тражили новац
- Изабрани добитници Светосавских признања у Топлици
- После октобарског инцидента – хапшење
- Радуловић о власти у Медијани
- Светосавска академија у Дому војске
- Цене горива
- Узимала новац од пензија пацијената
- Одређен притвор одборнику из Нишке Бање
- Преминуо пуковник Бојан Дикић
- Нова сала за ортопедију у УКЦ Ниш
- Годишњица Слободног универзитета у Нишу
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Изненада преминуо нови командант нишке Жандармерије
- У сусрет Савиндану: Светосавска академија у Нишу
- Ухапшена благајница Специјалне болнице „Горња Топоница“ због проневере - узимала новац од пензија пацијената...
- Мерошина: Потрага за Милицом Асановић из села Балајнац и даље траје
- Тужилаштво се још не оглашава, након проневере цигарета од два милиона евра и хапшења одборника из Нишке Бање, званог „Барон“
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!








