Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Ваде флаше из канала и поново их бацају у исти

rssBookmark and Share

26.04.2013. Autor: Kurir

Запослени у мини хидроцентрали у Куршумлији три пута недељно ваде стотине пластичних флаша и другог смећа из канала, које се заглави испред ћуприје па вода не може нормално да отиче, а затим те исте флаше превозе колицима преко улице и поново изручују у исти канал.

Ваде флаше из канала и поново их бацају у исти

Запослени у мини хидроцентрали у Куршумлији три пута недељно ваде стотине пластичних флаша и другог смећа из канала, јер се флаше заглаве испред ћуприје, па вода не може нормално да отиче, а затим те исте флаше превозе колицима преко улице и поново изручују у исти канал.

"За само два-три дана овде испред ове ћуприје доплови неколико стотина флаша, које ми вилама вадимо у колица и пребацујемо пет метара даље поново у канал, како би вода нормално ишла каналом. За тај посао нам треба неколико сати, јер се накупи и педесетак колица флаша. Када ове флаше доплове до централе, оне преко прелива одлазе у Топлицу и настављају даље", каже Миливоје Симић, радник мини хидроцентрале.

Сизифов посао или како би народ рекао "посао без посла", ови радници обављају на исти начин годинама, иако им је на само педесетак метара контејнер за пластичне флаше.

Они кажу да је тај контејнер мали и углавном увек пун, па никада не возе флаше у њега, а чини им се и да на овај начин брже заврше посао.

Радници појашњавају да је њихов посао да обезбеде да вода нормално отиче каналом до хидроцентрале и додају да би комунална инспекција могла да почне да ради свој посао и кажњава оне што сваке вечери бацају смеће у канал.
Симић каже да су много пута обилазећи канал видели да жене кроз прозор бацају кесе са смећем и пластичне флаше у канал.

"Једном кад ми је кеса пролетела поред носа, нисам могао да издржим и рекао сам тој жени да треба да је стид што баца смеће у канал. Она ми је дрско одговорила "шта се буниш, чисти, то ти је посао", каже Миливоје.

Иначе, ови радници сматрају да је једино решење да се ћуприја подигне за тридесетак центиметара јер је плоча дебела преко 70 центиметара, па простор испод ћуприје износи једва пола метра.

Каналом плове и кревети

Ови радници појашњавају да на решетку централе стижу разни предмети.

"Најгоре је у време свињокоља када стижу свињске коже. Затим, редовно долазе угинуле животиње, а једном је каналом до централе допловио и кревет", каже Симић.


#   посао   комунална инспекција   без посла   Би Вода
@


 



Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима