Нишки хор "Бранко" на литургији у Јасеновцу
Поводом обележавања 75 година од почетка страдања српског народа са простора Хрватске и Босне и Херцеговине у Другом светском рату Нишка црквена певачка дружина "Бранко" одазвала се позиву и узела учешће на литургијском обележавању овог тужног сабрања.

Поводом обележавања 75 година од почетка страдања српског народа са простора Хрватске и Босне и Херцеговине у Другом светском рату од стране усташа и ондашњег режима нацистичке НДХ, а на позив Његовог Преосвештенства Епископа Пакрачко-Славонског Г. Јована (Ћулибрка), Нишка црквена певачка дружина БРАНКО одазвала се позиву и узела учешће на литургијском обележавању овог тужног сабрања.
Архијерејска литургија одржана је у недељу 10.09.2016. године у манастиру Св. Јована у Јасеновцу. На Литургији су чинодејствовали Његова Свесветост Патријарх Васељенски Господин Вартоломеј са Његовом Светошћу Патријархом српским Господином Иринејом и великим бројем владика и свештеника.

Чланови БРАНКА су својим сигурним и умилним гласовима са галерије храма у Јасеновцу испратили целу Литургију чиме су оправдали поверење домаћина Епископа славонског Јована, а на задовољство многобројно присутног народа како у самом храму тако још више и у манастирској порти где се Света литургија пратила преко звучника и видео екрана.
Након Свете Литургије чланови Црквеног хора БРАНКО присуствовали су молитвеном парастосу Новомученика јасеновачких на простору самог спомен комплекса Концентрационог логора Јасеновац. Хор Бранко је наставио пут за Неготин где 11.09.2016. године наступа у оквиру 51. Мокрањчеви дана.
#
СПЦ
Патријарх Иринеј
годишњица
Хрватска
Други светски рат
литургија
Црквено играчко-певачки ансамбл Бранко
страдање
Логор Јасеновац
НДХ
Република Српска
Патријарх Вартоломеј
Хор Бранко
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Почиње летње рачунање времена
- Код Ражња планиран ветропарк
- Радови у центру Ниша иду по плану
- Терен код ОШ „Мирослав Антић“ у Нишу
- Временска прогноза
- Сајам пензионера у Нишу уз бесплатне прегледе
- „Наталија с оне стране мејлова“
- Факултету српских студија уручена дозвола за рад
- Од гастрономије до дестинација
- „Прозориште“ од 27. до 29. марта
- Девојка нападнута од стране чопора паса
- 113 белих табли за унапређење наставе
- Где на путовање ове године
- Април у знаку драме, музике и игре
- 33 километра наде и солидарности
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Ослобођени насилници: Полиција их јурила два месеца, суд их пустио
- Возач комбија ухапшен због удеса код Островице и бекства са места несреће
- Ухапшена двојица Нишлија због туче у кафићу у Алексинцу
- Предлог за нове вршиоце дужности директора у нишким установама културе
- Данас почиње Међународни сајам туризма у Нишу











