Нишвил представља нове госте
На овогодишњем Нишвил џез фестивалу који ће се одржати од 14. до 17. августа, наступиће два трија: из Израела и Бразила (која предводе гитаристи Асаф Кеати и Данијел Маркес), као и једна велика постава коју чине словеначки вокални квартет Вокс Арсана који ће наступити уз пратњу Биг Бенда ДОМ.

Трио гитаристе и композитора Асафа Кеатиа наступиће у петак, 15. августа. Кехати, џез гитариста и композитор пореклом из Израела који живи и ради у САД, сарађивао је са многим музичарима светске џез сцене, међу којима су и Били Харт, Виктор Луис, Симус Блејк, Џорџ Гарзоне…
У припреми је његов трећи студијски албум, а претходна два албума “View From My Window” и “Flowers and Other Stories” џез критика је врло повољно оценила. Кехати је наступао широм света, на престижним џез фестивалима као што су Washington DC Jazz Festival, Toronto Jazz Festival, MuzEnergo Jazz Festival… Са њим у трију свирају и Ехад Етун – контрабас и Ронен Ајцик – бубњеви.
Трио бразилског виртоуза на класичној гитари Данијела Маркеса наступиће последњег дана фестивал, у недељу 17. августа и представити карактеристичан звук Бразила у комбинацији са снажним ауторским изразом и у аутентичном извођењу.
Данијел Маркес де Агиар студирао је гитару код најбољих бразилских педагога, а свој упечатљиви стил изградио је на комбинацији перфектне класичне технике и богатства бразилског фолклора и ритмова насталих из њега. У жижи Маркесовог интересовања пре свега јесте фрево музика, коју и теоријски проучава.
Сарађивао је највећим именима бразилске музике, а добитник је престижне бразилске награде “Prêmio da Música Brasileira” за 2010.годину, као вођа оркестра Orquestra Frevo Diabo. Наступао је ина концерту поводом рођендана шведске принцезе Викторије 2008. године.
Словеначки вокални квартет Vox Arsana и Big band DOM (Добрепољски Оркестер Младих) наступиће у суботу, 16. августа. Vox Arsana један је од ретких, али и не само зато - најуспешнијих мешовитих вокалних састава на Балкану, па и у ширим европским размерама.
Настали по угледу на светски познате саставе (New York Voices, Manhattan Transfer и The Real Group) успели су да за релативно кратко време изграде свој стил заснован на комбинацији савременог госпела, попа и свинга а све то зачињено соулом, џез хармонијама ритмичним полифоним певањем.
Једно од највећих признања им је и то што од прошле године наступају под патронатом реномираног вокалног састава “New York Voices” – добитника Греми награде. Осим у Словенији, наступали су и у Француској, Италији, Хрватској и САД.
Чланови квартета су: Теја Летоња (сопран), Ана Делин (мецосопран), Младен Делин (тенор) и Само Ивачич (баритоне). Vox Arsana тренутно припрема свој први албум, који ће снимити у сарадњи са биг бендом РТВ Словеније, а на Нишвилу се представљају у пратњи својих честих сарадника, младог Биг Бенда ДОМ.
Big Band DOM(Добрепољски оркестер младих) је словеначки биг бенд који иза себе има два албума: “Doin' Basie's Thing” (2008) и “Мој Пиран” (2009). Уметнички вођа бенда је Брацо Ј. Доблекар, који ће, као један од оригиналних чланова супергрупе September, такође наступити на овогодишњем Nišville фестивалу.
#
Нишвил
џез
џез фестивал
@nisville
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Квар у Горњем Матејевцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“
- ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
- Временска прогноза
- Будући богослови већ положили пријемни
- Почела мала матура
- Обележена годишњица Битке на Кошарама
- Заплењени кокаин, марихуана, оружје и новац
- Европска акција контроле возача:
- Ниш планира нови технолошки развој
- Нови прекиди у водоснабдевању
- Осмаци од понедељка на малој матури
- Најлепша слика једног града су деца
- Од вртића до комуналних питања
- Почињу „Филмови на путу“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Уз благослов и песму – хор „Бранко” на Светотројичним свечаностима у Крагујевцу
- Црквено-играчки ансамбл НЦПД „Бранко“ обележио ФолкФест у Нишу својим наступом
- Премијер обишао канцеларију у Нишу
- Нови конкурси за челне позиције у четири нишке установе културе
- Николић први пут за говорницом градског парламента












