По узору на градове у свету: "Нишки ноћни маркет" на пијаци Криве ливаде
Ниш 06.08.2024. Јужна Србија Инфо - редакција
Први "Нишки ноћни маркет", одржаће се 30. августа, у петак, у времену од 18 сати па до поноћи, на реконструисаној пијаци Криве ливаде на Булевару Немањића.

Реч је о јединственом догађају који комбинује атмосферу пијаце са опуштајућом ноћном забавом.
- По први пут смо у могућности, и имамо локацију за један овакав догађај. Ово ће бити нешто ново за наш град. Реч је о пијаци након затварања класичне пијаце, када се на тезгама излаже оно што се иначе не продаје, на пример вина, ексклузивни сиреви, пршуте, колачи, односно све оно што не може да се нађе на стандардној пијаци. Биће продаје, али и дегустације. Ту су и стари занати. Имаћемо и музику, аниматоре за децу, најавио је в. д. директора нишке Тржнице Горан Ђорђевић.
У плану је да буде преко 80 излагача, домаћи производи, уметнички рестаурирани предмети. И младе који 30. августа, увече, посете пијацу очекује добар провод, обзиром да су за музику задужени ДЈ Оне и ДЈ Зарез.
- Грађани ће имати прилике да купе, али и да се лепо проведу са својим породицама и пријатељима. У плану је да ова манифестација постане традиција и да се у Нишу одржава четири или пет пута годишње. Важно је да грађани знају да се улаз не наплаћује и да ће капије бити отворене, те их позивам да дођу у што већем броју, нагласио је Никола Ждраљевић, руковод
Oрганизатори кажу да су веома узбуђени што учествују у организацији једног оваквог догађаја.
- "Нишки ноћни маркет" нуди посетиоцима прилику да уживају у уличним пијацама које су отворене током ноћи. Овај концепт омогућава лежерније шетње, куповину и уживање у храни, пићу и широкој понуди различитих производа, стварајући тиме прилику за опуштенију куповину. Верујемо да ће овај догађај постати омиљена дестинација и понос града, те се радујемо што ћемо заједно створити незаборавно искуство, казали су организатори ове манифестације.
Сви заинтересовани, који желе да буду део овог јединственог догађаја, могу да се пријаве на број 063/8141991, путем мејла на niskinocnimarket@gmail.com или да попуне форму за пријаву наа овом линку.

#
Ниш
Тржница ЈП
Пијаца Криве ливаде
Ноћни маркет
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- 82 медаље на старту Лиге Града Ниша у теквондоу
- Временска прогноза
- „Зорба“ у Народном позоришту Ниш
- Седница Одбора за именовање
- Чаир испуњен дечјим осмесима: 4.000 малишана плесом послало поруку о здрављу и заједништву
- „Малени цвет” и Фестивал руског филма у јуну
- Потпуна чаролија
- Радови и могући прекиди у више делова Ниша
- Како изабрати суплементе
- Конкурси за директоре четири установе културе
- Заплењено више од пола тоне резаног дувана
- Квар на водоводној мрежи у Дурлану
- Адемовић обележио завршницу фестивала
- Више кварова на водоводној мрежи
- Дечија уметничка колонија „Грачаница“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Саборни храм у Нишу данас обележава крсну славу Свету Тројицу - Духове - Педесетницу
- Уз благослов и песму – хор „Бранко” на Светотројичним свечаностима у Крагујевцу
- Свети Архијерејски Синод СПЦ расписао Конкурс за упис у Богословије за школску 2026/2027. годину
- Акција МУП-а против корупције: Међу 26 ухапшених и осумњичени за милионске злоупотребе у Нишу и на југу Србије
- Сарадња за боље здравство: УКЦ Ниш и Институт „Дедиње“ заједно за пацијенте












