СПС се придружио СНС-у у Лесковцу
Спасовданској коалицији у Лесковцу, коју предводи СНС, придружили се одборници СПС-а и СДПС-а. Седница скупштине града на којој ће бити изабрано ново градско руководство одржаће се у уторак 6. новембра.

Нова одборничка већина у Лесковцу имаће 48 одборника. Данас су се Спасовданској коалцији, коју предводе напредњаци придужили Социјалистичка партија Србије и СДПС тако да ће једина опозициона странка у градском парламенту бити демократска.
Коалицији пет странка коју предводи Српска напредна странка и која ће 6. новембра преузети власт у Лесковцу, придружиле су се и Социјалистичка партија Србије (СПС) и Социјалдемократска странка Србије (СДПС).
Споразум са лидером СНС-а Гораном Цветановићем, који је заступао новоформирану већину у лесковачкој скупштини, потписали су председник Окружног одбора СПС-а Александар Ђуровић и председница Градског одбора СДПС Гордана Савић.
Нова коалиција, која ће преузети власт 6. новембра на седници Скупштине града, имаће 48 од укупно 75 одборника.
Ван коалиције остали су одборници Демократске странке и одборници који су после мајских избора напустили Уједињене регионе Србије и Демократску странку Србије.
Горан Цветановић је нагласио да ће он бити кандидат за градоначелника, а да ће кандидат за његовог заменика бити Драган Јовановић из Јединствене Србије.
"За сада је сигурно да ћу ја бити нови градоначелник Лесковца и да ће мој заменик бити доктор Драга Јовановић из Јединствене Србије, а за место председника скупштине предвиђен је члан СПС", каже Цветановић.
Досадашњи председник локалне скупштине и лидер лесковачких социјалиста Живојин Стефановић ће задржати функцију.
СПС није желела да напусти коалицију са ДС-ом па је лесковачком одбору, како су писали медији, у једном тренутку из београдске централе запрећено и распуштањем.
Како је истакнуто на данашњој конференцији за новинаре у најскорије време биће промењени и директори јавних и јавно-комуналних предузећа, а биће проверени сви уговори о финансирају пројеката, попут бушотине за геотермалне воде, јер постоји основана сумња да није све рађено по закону.
#
СПС
Горан Цветановић
Живојин Стефановић
Драган Јовановић
Александар Ђуровић
Социјалдемократска странка
Гордана Савић
@socijalisti @CvetanovicG
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Инвестиција у здравље најмлађих:
- Пљачкали цркве
- Преглед планираних радова
- Временска прогноза
- Када се врата „Мамине куће” отворе
- Утајили скоро 13 милиона динара пореза
- Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Ниш уводи тумаче за знаковни језик
- „Toxicity“ и „Iowa“!
- Нове спортске манифестације за младе и рекреативце
- НОВА СНАГА ЈУГА формира одборе широм југа Србије
- Сервисне информације ЈКП „Наиссус“
- Павловић о развоју Ниша
- Главни кварови и радови на мрежи
- Сјајан почетак „Наис ракија феста“
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Институт „Нишка Бања” отвара врата грађанима: Бесплатни прегледи срца на најсавременијем 4Д ултразвуку
- Трагедија у Нишу: Шесдесетшестогодишњи мушкарац страдао након пада са зграде у Улици Бранка Крсмановића
- Из ГрО СНС Ниш наводе: Већник општине Медијана затечен за воланом са 1,6 промила алкохола
- Тријумф нишке „слатке” мудрости: Представа „Сладолед” најбоља на 9. Фестивалу малих позоришних форми
- Лесковац: Изрешетао младића на улици, па га докрајчио у кафани












