У току поновљени избори за два национална савета
Бујановац 02.11.2014.
На три бирачка места у Општини Тутин и на једном у Бујановцу понављају се избори за чланове два национална савета. Изборна места отворена су у седам, а затварају се у 20 часова. Излазност је велика, а проблема нема.

Бирачко место у основној школи у Кончуљу код Бујановца отворено је на време, а гласање протиче без проблема, јавља РТС.
Присутни су и чланови Републичке изборне комисије који су донели бирачке спискове и гласачке листиће.
Уписано је укупно 793 бирача и они ће гласати до 20 часова. Избори за Национални савет Албанаца на овом месту понављају се због неправилности у бирачком списку.
У Бујановцу и Прешеву пријављено је пет листа за изборе за Национални савет Албанаца.
У Тутину се понављају избори за Национални савет бошњачке националне мањине.
"Отворена су сва четири бирачка места тачно у седам часова и за сада је све у реду", рекао је заменик председника РИК-а Иван Шебек, додајући да се представници РИК-а налазе у Бујановцу и Тутину.
Шебек је навео да би прелиминарни резултати требало да буду познати у понедељак, 3. новембра пре подне.
Избори за Националне савете бошњачке мањине понављају се на бирачком месту 7 у Основној школи "Вук Караџић", Дубово, бирачком месту 30 у школи у месту Кониче и на бирачком месту 36 у школи у селу Рибариће.
У Бујановцу се гласање за чланове Националног савета албанске националне мањине понавља на бирачком месту 8 у основној школи у Кончуљу.
Избори се понављају због неправилности јер су на неким местима поцепани бирачки спискови или је било вишка листића.
У Србији су 26. октобра одржани избори за националне савете националних мањина, а бирачи који су своје савете бирали на непосредним изборима могли су да гласају на 881 месту.
Право да гласа имало је 456.444 бирача уписаних у посебан бирачки списак.
Републичка изборна комисија прогласила је 82 листе за избор 17 националних савета националних мањина.
И електорске скупштине за избор националних савета хрватске, македонске и црногорске националне мањине у Србији су завршене, а све је протекло у најбољем реду.
#
Бујановац
избори
Албанци
мањине
национални савети
бирачки спискови
бирачка места
Национални савет Албанаца
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Инвестиција у здравље најмлађих:
- Пљачкали цркве
- Преглед планираних радова
- Временска прогноза
- Када се врата „Мамине куће” отворе
- Утајили скоро 13 милиона динара пореза
- Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Ниш уводи тумаче за знаковни језик
- „Toxicity“ и „Iowa“!
- Нове спортске манифестације за младе и рекреативце
- НОВА СНАГА ЈУГА формира одборе широм југа Србије
- Сервисне информације ЈКП „Наиссус“
- Павловић о развоју Ниша
- Главни кварови и радови на мрежи
- Сјајан почетак „Наис ракија феста“
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Институт „Нишка Бања” отвара врата грађанима: Бесплатни прегледи срца на најсавременијем 4Д ултразвуку
- Трагедија у Нишу: Шесдесетшестогодишњи мушкарац страдао након пада са зграде у Улици Бранка Крсмановића
- Тријумф нишке „слатке” мудрости: Представа „Сладолед” најбоља на 9. Фестивалу малих позоришних форми
- Из ГрО СНС Ниш наводе: Већник општине Медијана затечен за воланом са 1,6 промила алкохола
- Лесковац: Изрешетао младића на улици, па га докрајчио у кафани












