Због магле авиони слећу у Ниш
Ниш 18.11.2011.
Због густе магле и слабе видљивости шест авиона слетело је на нишки аеродром "Константин Велики" уместо на београдски "Никола Тесла". Исто толико летова је у току дана отказано

Танјугу је у београдском аеродрому речено да су авиони из Скопља, Париза, Амстердама, Брисела, Франкфурта, Лондона и Беча преусмерени на нишки аеродом, а авион компаније "Флај ники" за Темишвар.
Како је објашњено, аеродром није затворен, али могућност да слете и полете имају само они авиони који су технички опремљени да лете у нултој видљивости, као и они чија је посада оспособљена за слетање у таквим временским условима.
Према подацима аеродрома, видљивост је тренутно 50 метара.
Шеф смене нишког аеродрома "Константин Велики" Саша Димитријевић рекао је да је од шест авиона, колико је укупно преусмерено са београдског аеродрома, први у Ниш слетео у 18.30 сати.
У току вечери очекује се да још три авиона слете у Ниш, додао је Димитријевић.
Магла вечерас отежава и друмски саобраћај на целој територији Србије, упозорио је Ауто-мото савез Србије (АМСС) и позвао возаче да возе спорије и држе веће растојање између возила.
Агенцији Бета је у АМСС речено да је најгушћа магла дуж река - Велике и Јужне Мораве и Дрине, по котлинама, као и у Срему и Банату.
На свим прилазима Београду, зрењанинском, панчевачком и обреновачком путу, видљивост је свега 30 метара, упозорио је АМСС и позвао возаче да без преке потребе не полазе на пут.
АМСС упозорава и да су коловози мокри те би на појединим путевима могло бити и поледице јер је температура испод нуле.
Зато се со већ превентивно посипа по мостовима и већим узвишењима како би се спречило стварање поледице.
Возачи су упозорени да посебно обрате пажњу на надвожњацима и преко планинских превоја.
#
Ниш
саобраћај
Цар Константин Велики
аеродром
Саша Димитријевић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈКП „НАИССУС“
- Временска прогноза
- ФСС у Нишу од академске 2026/27. године
- Двоструко злато за ДШК „ОСНОВАЦ“
- Уговори за подршку женском предузетништву
- Ниш постаје кључно чвориште за карго летове
- Главни прекиди у водоснабдевању
- Празник покрета и креативности
- Сергеј Давидченко у Светосавском дому
- Између идеала и забране
- Крај зидања Скадра на Бојани
- Прекиди у водоснабдевању
- Усвојено више од 1.000 примедби грађана
- Европски стони тенис у срцу Ниша:
- Богат репертоар на сцени Народног позоришта
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Трагедија у Нишу: Шесдесетшестогодишњи мушкарац страдао након пада са зграде у Улици Бранка Крсмановића
- Из ГрО СНС Ниш наводе: Већник општине Медијана затечен за воланом са 1,6 промила алкохола
- Ниш-експрес модернизује превоз: Десет нових Еуро 6 аутобуса на улицама града
- Први фестивал ракије „Наис ракија фест“ у Нишу
- СРЕДЊОВЕКОВНИ ВЛАДАР КРОЗ ПРИЗМУ НАУКЕ: Промоција „Књиге о краљу Милутину“ у Нишу












