Динкић: Дотација нових радних места из НИП-а
Алексинац 02.04.2008. ТАНЈУГ

"Одлучили смо да дотирамо са по 2.000 евра свако новоотворено радно место, чиме желимо да охрабримо стране инвеститоре да улажу у Србију", рекао је Динкић.
Отварање погона реномиране фабрике "Грамер", која производи седишта за аутомобилску индустрију, пример је како једна релативно неразвијена општина као што је Алексинац може да се развије, казао је министар економије.
Алексиначки пример показује како једним потезом "могу да се убију две муве", да се смањи незапосленост и да се целокупна производња извози, рекао је Динкић.
Алексиначки погон "Грамера", запошљава 110 радника, а планира да прими још 500, рекао је директор тог предузећа Саша Младеновић.
"Грамер", који у свету има 29 фабрика, у алексиначки погон у реконструкцију старе и изградњу нове хале која је у току, уложио је до сада између 14 и 15 милиона евра.
Инвестиције и динар за европску Србију
Лидер Г17 плус Млађан Динкић обратио се грађанима Алексинца и поручио им да уколико гласају за оне који кажу да има времена за улазак у Европску унију не треба да се жале што нема довољно посла.
"Ако гласате као на прошлим изборима највише за (Томислава) Николића питајте га у колики стан се уселио у време док је Алексинац био бомбардован 1999. године", рекао је Динкић. "Он то неће да каже", навео је Динкић и поручио да "одмах морамо да покажемо народу све што имамо".
"Како хоћете гласајте на наредним изброима, како гласате тако ће вам бити. Ако подржите европску Србију, ја вам обећавам нове инвестиције стабилан динар и обрнуто, ако гласате за друге не чудите се девалвацији динара у скорој бурућности", казао је лидер Г17 плус.
"Ја хоћу да помогнем Косову које нам је одузето кршењем међународних прописа и то је нперавда. Али хоћу да помогнем што ћу обезбедити нова радна места и нове фабрике за Србе на Косову", рекао је Динкић. Он је поручио да "онај ко хоће да се бори за Косово треба да иде тамо и онај ко хоће да се бори оружјем то треба да чини сам, а не да потура друге. Они који су водили такву политику нису исплатитли ни дневнице онима који су 1999 били на Косову".
На предстојеће локалне изборе, Г17 плус у Алкесинцу излази са Српским покретом обнове,а на листи је 80 одсто кандидата из Г17плус, а 20 из СПО.
У својству министра за економију и регионални развој, Динкић је посетио алексиначку Основну школу "Вожд Карађорђе" где је, у оквиру програма Владе Србије "Опрема за све", уручио ђацима реквизите и спортску опрему.
#
Алексинац
Млађан Динкић
незапосленост
инвестиције
радна места
погон
радно место
Саша Младеновић
регионални развој
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Милић на Фејсбуку изнео своју верзију његове смене
- Временска прогноза
- Донација Милшпеда за УКЦ Ниш
- Пад др Драгана Милића
- Ђаци уредили парк цркве Светог Прокопија
- Српски интернирци у Норвешкој 1942–1945.
- Топлана предложила нову цену грејања
- Семафор МСП: Повећан опрез због Блиског истока
- Епилог инцидента на базену „Чаир“
- Ново радно време базена „Чаир“
- Шести „Нишки ноћни маркет“
- Снимање филма „Линија“ мења саобраћај у Нишу
- Избегнута опасност у Хисарској улици
- Баскет 3x3 на Тргу краља Милана
- Инспекција Медијане чешља угоститељске баште
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Pudla crveni i aprikot patuljasti stenci
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Вест дана у Нишу: Пад Драгана Милића - смењен са места руководиоца Клинике за кардиохирургију
- Алексиначка опозиција заказала седницу као подршку пољопривредницима, већина најављује изостанак
- Поезија која оставља траг: Представљање књиге Љубинке Бубе Вранић у Нишком културном центру
- Окончана потрага на језеру Барје код Лесковца - пронађена тела несталих риболоваца
- Снимање филма о доктору Лазићу мења режим саобраћаја у Нишу
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











