Делегација руских привредника из Ростова посетила Ниш
Ниш 20.10.2016.
Представници руске делегације из Ростова и удружења козачких привредника састали су се данас у Градској кући са замеником градоначелника Ниша проф.др Милошем Банђуром и његовим сарадницима и разговарали о потенцијалима Ниша и околине за успостављање економске сарадње, посебно у области пољопривреде.

Ово је само први у низу састанака који ће се организовати у циљу повезивања руских и српских пољопривредних произвођача, како би се, у складу са потребним стандардима, повећао извоз домаћих производа на тржиште Русије.
Заменик градоначелник проф.др Милош Банђур рекао је да је Град Ниш спреман да подржи сваки облик сарадње са руским привредницима. Он је додао да се руска делегација информисала о потенцијалима сарадње са нашим градом, највише у области пољопривреде, али и о могућностима за сарадњу у прерађивању пољопривредних производа и извозу у Русију. Заменик градоначелника је нагласио да је могуће и унапређење културне сарадње и истакао значај духовних веза двају нараода, али да је од непроцењиве важности да се те везе прошире и на привреду.
Један од представника руске делегације, привредник Василиј Филипович Хејло казао је да је циљ њиховог доласка у Ниш помоћ браћи Козацима у Србији, али и успостављање економске основе и сарадње са привредницима у Србији. Очекујемо да добијемо ваше привредне, односно комерцијалне понуде на руском језику у електронској форми, да бисмо те предлоге презентовали руским инвеститорима, поручио је Хејло.
Иначе, у нашем региону се 60 хиљада домаћинстава бави пољопривредом. Трећина територије заузима пољопривредно земљиште и највише се гаје житарице, док је тек 12 одсто предвиђено за производњу воћа и поврћа.
#
Ниш
пољопривреда
градска кућа
Милош Банђур
Русија
пољопривредно земљиште
@Milos_Bandjur
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Трагедија у Врању: ученик преминуо на тренингу
- Дан нишког позоришта уз „Кљукану династију“
- Миленковић Керковић жртва SLAPP тужбе у Нишу
- Лингвиста Милош Ковачевић гост НКЦ-а
- Знање из Лајпцига за будућност
- Одложена премијера
- Временска прогноза
- Продавала козметику без дозволе
- Ниш креира културну будућност
- Реакција СНС-а на тврдње др Милића
- Руски пијаниста Дмитриј Маслејев 11. марта у Нишу
- Пад дилера у Нишу
- Мир, фабрика робота и плате од 1.320 евра
- Међународни дан жена
- Милић на Фејсбуку изнео своју верзију његове смене
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Вест дана у Нишу: Пад Драгана Милића - смењен са места руководиоца Клинике за кардиохирургију
- Алексиначка опозиција заказала седницу као подршку пољопривредницима, већина најављује изостанак
- Снимање филма о доктору Лазићу мења режим саобраћаја у Нишу
- Ухапшене три особе, међу њима и директор основне школе у Трговишту
- Нишки бенд „Лавина“ представља Србију на Евровизији
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











