Održano takmičenje u lovnom streljaštvu
Niš 18.04.2016. Belami portal
Kup Lovačkog saveza Srbije u disciplinama TRAP-gađanje glinenih golubova i gađanje nepokretne mete-srnać održano je na strelištu “Malča”.

Takmičari su došli iz cele Srbije, a ukupno je u svim disciplinama bilo 62 nastupa. Učestvovala je i jedna dama, Jelena Dimčić, koja je nastupila kao član ekipe Lovačkog udruženja “Jelen” iz Vladičinog Hana, a pucala je karabinom na 100 metara. Karabinom je pucao i gost – lovac, Latif Kurt iz Turske.
“Ovim takmičenjem Safari klub je učvrstio saradnju s Lovačkim savezom Srbije i još jednom, zajedno s Lovačkim udruženjem iz Niša pokazao izuzetnu pouzdanost u organizaciji ovakvih nacionalnih takmičenja“, rekao je predsednik Safari kluba Vlasta Stanojević.
Predstavnici Lovačkog udruženja Niš ove godine su pomogli turnir, ali i učestvovali u takmičenju.
„Spremni smo da razvijamo lovno streljaštvo zajedno sa Safari klubom. Razvojem ovih disciplina edukujemo lovce za korišćenje oružja i smanjujemo ubijanje divljači“, izjavio je predsednik LU Niš Bratislav Ćirković.
Ovogodišnji pobednik Kupa LSS u disciplini Trap je Pančić Miodrag iz Velike Plane, drugi je Predrag Tomić iz Niša, dok je treće mesto zauzeo Miroslav Dimitrijević iz ekipe „Toplica“ Doljevac.
U ekipnom plasmanu pobedila je ekipa LU Niš, druga je ekipa LU „Mića Popović“ iz Barajeva, a treći LU „Toplica“ Doljevac.
U disciplini gađanje nepokretne mete – srndać prvo mesto osvojio je Miodrag Pančić iz Velike Plane, Miljan Milošević iz Vladičinog Hana, a treći je bio Duško Ilić iz Beograda. U ekipnom plasmanu pobedila je ekipa LU “Mića Popović” iz Barajeva, druga je bila ekipa LU “Niš”, a treća LU Niš” 1.
Nakon ovog takmičenja Safari klub organizovao je i otvoreni turnir u gađanju glinenih golubova pod nazivom „Sajam kup 2016“ posvećen gostima i učesnicima Sajma lova i ribolova, koji se u Nišu održao od 13. do 17. aprila u hali SC “Čair”. Na turniru je pobedio Miroslav Dimitrijević iz Doljevca, drugi je Miodrag Pančić iz Velike Plane, a treće mesto zauzeo je Duško Ilić iz Beograda.
#
Niš
Toplica reka
lovci
Malča
Safari klub
prvo mesto
Lovački savez Srbije
Malča strelište
streljaštvo
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Muškarac stradao nakon pada sa zgrade
- „Nais rakija fest“ u Nišu
- SNS: Većnik Medijane vozio sa 1,6 promila
- PRODUŽETAK RADOVA NA TROŠARINI
- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
- Niš u znaku austrijske kinematografije
- Prevencija koja život znači
- Promocija zbirke „Priče iz mećave i tmine”
- Oaza sa modernim navodnjavanjem
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece
- Državljanka Malte uhapšena na niškom aerodromu zbog droge
- Napad i nasilna obljuba taksistkinje kod Merošine: napadač u bekstvu












