Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Niška opozicija potpisala saradnju: Zajedno do promena!

rssBookmark and Share

Niš 12.12.2015. Južna Srbija Info

Predsdnici gradskih odbora opozicionih stranaka u Nišu i predsednik sindikata "Sloga" potpisali su Izjavu o namerama u sali niškog Media i reform centra.

Niška opozicija potpisala saradnju: Zajedno do promena!

Za ovu Izjavu o namerama kažu da je prvi korak ka potpisivanju koalicionog sporazuma.

Branislav Jovanović, lider Narodnog pokreta Srbije u Nišu kaže da će dati svu svoju energiju kako bi opozicione stranke na naredne izbore izašle sa jednom listom.

"Sve nas je ovde okupio težak život, beznađe u kome se trenutno nalazimo u ovom gradu. Niš je u naše vreme, pre četiri godine hvatao priključak sa modernim evropskim gradovima i to se videlo čini mi se na svakom koraku. Danas je zaustavljen razvoj našeg grada. Niš je bio veliko gradilište, a danas imamo situaciju da su naša javno komunalna preduzeća na kolenima, pred kolapsom, uništena. Dok smo mi sa građevinskim šlemovima i lopatama gradili Oficisrki dom, bulevare, industrijske zone, fabrike, kardiohirurgiju i obdaništa oni danas sa tim istim građevinskim šlemovima i lopatama grade šetalište za pse", kaže prvi čovek niškog NPS-a i nastavlja:

"Mi nismo smanjivali plate i penzije, kao što znate, nismo stvarali komunalni bunt naših sugrađana i ne samo što smo otvarali nova radna mesta nego smo sačuvali i stara, a primer je Vagonka, Lokomotiva i tako dalje... Razlika između nas i njih je u tome što su oni bili protiv nas, a mi nudimo program izlaska iz opšte krize u kojoj je trenutno naš grad. Mi imamo vidne rezultate to može svako da uoči i na svakom koraku da zapazi, a oni ne mogu da gase požar u kući, ako su taj isti požar u našem gradu sami izazvali, a vidimo u kakvoj je situaciji naš grad. I dok je građevinsko čudo u našem gradu tobogan koji se gradi u srcu Čaira, mi ćemo se nalaziti u ovakvom blatu i žabokrečini u kojoj se trenutno nalazimo", ističe Jovanović.

"Rezultati su im ravni nuli. Zato vas pozivam na jedinstvo, dragi prijatelji, da to sve rešimo na narednim izborima ako da bog već marta ili aprila naredne godine", zaključuje Jovanović.

Dragoslav Ćirković, predsednik gradsko odbora Socijaldemokratske stranke u Nišu rekao je da je Niš postao grad u kome je teško doći do posla, ako niste u nekoj vladajućoj stranci.

„Grad koji na birou ima 40 000 nezaposlenih ljudi, grad koji ima od toga 50% mladih ljudi i grad u kome 30% mladih ljudi strahuje od onoga što se zove siromaštvo. Ovaj grad zauzima 55. mesto na listi po primanjima, nema nijednu investiciju, u Nišu je život stao. Svesni potpuno te situacije i nesposobnosti gradske vlasti da razume trenutak u kome vlast nije slast nego vlast koja se zove odgovornost, jednu vlast koja je bahata do te mere i volonterska do te mere, jer gotovo svako iz vrha vlasti ima po dve tezge gde honorarno radi nam daje za pravo da kažemo ljudi dosta je bilo. Naša je obaveza da zaustavimo kolone mladih ljudi koji odlaze iz Niša i napravimo komunalna preduzeća koja mogu da opslužuju građane u onome što se zove izgled grada i imamo veliku odgovornost da preuredimo Statut Grada kako bi građani imali poverenja u svoju vlast“, kaže Ćirković.

Miodrag Stanković predsednik gradskog odbora Demokratske stranke u Nišu rekao je da će opozicione stranke zajedno raditi na tome da naš grad bude dostojan Nišlijki i Nišlija jer to definitivno danas nije. On objašnjava da Izjava o namerama nije koalicioni sporazum, nije zajednički nastup na lokalnim izborima, ali je, kako kaže, ovo jedna velika stvar.

„Velika stvar gde sve opozicione stranke jasno kažu šta je problem u našem gradu i da su spremne da krenu da rade zajedno na boljem životu građana Niša. Otvorili smo veliki broj tema i često ćemo se sastajati gde ćemo govoriti o problemima naših sugrađana. U našem gradu se zbiva klasično ukidanje demokratije, a Niš nikada nije imao goru vlast u istoriji grada. Došli smo do zajedničkih stavova i ponosan sam na stranke koje su prepoznale problem i uključile se u ovu borbu“, kaže Stanković.


Blagoje Bradić, narodni poslanik stranke Zajedno za Srbiju kaže da se u republičkom Parlamentu  stalno ponavlja podatak da je nezaposlenost 18%, ali u Nišu je 36%, kako tvrdi.

„Gospodin Vujović  je braneći republički budžet rekao da je tamo super stanje, a ja kažem šta od toga imaju građani Niša?  Za tri i po godine u Nišu su urađene tri i po ulice. To dovoljno govori o aktuelnoj vlasti. Obećavali su da će Nišlije živeti bolje, a od toga nije bilo ništa. Gospodin premijer je nabrajajući šta je uradila Srpska napredna stranka u Srbiji nabrojao sva mesta sem Niša, više ne kažu kruži kao kiša oko Kragujevca nego kao investicija oko Niša. Mislim da naši sugrađani treba da prepoznaju kako sada žive, kako su živeli i ljude koji taj život mogu da učine boljim nego što je trenutno“, zaključuje Bradić.

„Niš je prvi grad u kome je došlo do ujedinjenja opozicije. Tako je bilo 1996. godine, tako je i danas“, dodao je na kraju lider niškog NPS-a, Branislav Jovanović, i pozvao mlade ljude da se priključe opoziciji kao i Udruženje predsednika skupštine stanara, sindikate i druga udruženja građana. 


#   Niš   DS   nezaposlenost   Reformistička stranka   Dragoslav Ćirković   Branislav Jovanović   saradnja   radna mesta   Miodrag Stanković   Blagoje Bradić   potpisivanje   Komunalna preduzeća   SDS   Medija centar Niš   opozicija   NPS Narodni pokret Srbije   Zajedno za Srbiju   Dosta je bilo   lokalni izbori   Sindikat Sloga   Šetalište za pse
@demokrate @Mikica_S @socdemstranka @ZajednoZaSrbiju @DostaJeBilo @


 Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima