Јун "Месец туризма" у Нишу
Ниш 07.06.2016. Јужна Србија Инфо
Туристичка организација Ниш означила је јун за "Месец туризма", који је обележен са прегршт занимљивих догађаја, како историјско - туритичких, музичко - спортских, тако и гастро - кулинарским..

Програм догађаја
Постиоци града на Нишави и домаћини имаће прилику да уживају у бројним манифестацијама.
8-10.јун 2016. Међународни гастро шампионат, Нишко сајмиште
Такмичење у припремању роштиља, националних јела, рибљих чорби...
2-12.јун 2016 „ Рок музеј уживо“, Дели простор
Програм је намењен сирокој публици са идејом да се озиви успомена на роцк културу 60-их и 70-их година кроз излозбу оригиналних артефакта и концерт неких од истакнутих група тог времена. Нис има посебно место у историји роцк музике Србије, па тако нас програм то рефлектује и представља узиво старе мајсторе ниског роцка као сто су легендарни Далтони, Лутајуца срца, Кербер и други.
10.јун –„Моја Србија“, караван, Трг краља Милана
Промотивни караван ,,Моја Србија“ је промоција туризма Србије на домаћем тржишту ибиће одржана на трговима у 14 највећих градова у Србији: Београд, Нови Сад, Ниш, Крагујевац, Чачак, Зрењанин, Сомбор, Крушевац, Врање, Ваљево, Нови Пазар, Ужице, Зајечар, Пожаревац. Караван долази у Ниш 10.јуна на Трг краља Милана, где ће се Ниш преставити своју туриситичку понуду као и локалне туристичке организације из региона (Бела Паланка, Сврљиг, Пролом Бања...) Током поподнева, од 17.00 до 22.00 организован програм где ће нишки музичари уметници и забављачи имати прилику да представе свој град.
10-14. јун 2016. Музички фестивал „Константинус“, сала Нишког симфонијског оркестра
Фестивал се одржава 7.годину за редом и представља национални и интернационални форум највиших уметничких стандарда који стимулише музички, културни и економски развој града и региона. На отварању овогодишњег музичког фестивала „Цонстантинус“представиће се норвешки хор Цон Воцале.
18-19. јун, Дани Нишке тврђаве
Бесплатне разгледања Тврдјаве у организацији Греетер службе, „Мистерије нишке тврђаве“ специјална тура са историчарем Миланом Ранђеловићем,вожња римским двоколицама, потрага за знањем - дечија радионица, бесплатан концерт или представа на Летњој позорници, излозба „Културно историјско наслеђе јуогисточне Србије“ у организацији Завода за заститу споменика...)
18.јун, 2. авантуристичка трка са препрекама The MazeRewind , Јелашничка клисура
Јелашничка клисура, специјални резерват природе, И категорије, обилује природним реткостима ендемске флоре као и специфичном геоморфолошком структуром која је погодна за одржавање трка у природи. Јелашничку клисуру прожимају прави мали лавиринти стена. Стаза је обезбеђена и прелази се ходајући, трчећи или четвороношке. За савлађивање стазе није потребна специјална опрема. Свако ко себе сматра психофизички спремним за овај вид активности је добродошао.
#
Ниш
Пролом Бања
Бела Паланка
Нови Пазар
Нови Сад
Кербер
Нишко сајмиште
Трг краља Милана
Туристичка организација Ниш
Јелашничка клисура
историјско наслеђе
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Када свакодневица постане уметничко дело
- Радови у Улици Бабичких одреда
- Ниш-експрес: Десет нових возила на улицама
- СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈКП НАИССУС
- Концерт младих виртуоза у Нишу
- Временска прогноза
- Хари Мата Хари 7. јуна на Летњој позорници
- Ниш у знаку аустријске кинематографије
- Превенција која живот значи
- Промоција збирке „Приче из мећаве и тмине”
- Оаза са модерним наводњавањем
- Између наде и медицинских апарата
- Воз који никада није стигао
- Светли понедељак
- Данас славимо Васкрс
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- „Галерије“ у Нишу 2. априла – гостовање позоришта из Зајечара
- Отварање креативног студија за керамику и грнчарију у Нишу
- Инцидент код Тврђавског моста: Радници „Медиане“ спасили жену из Нишаве
- Свечано обележавање Врбице у Нишу - служба у Саборном храму, Литија улицама града
- Voodoo Popeye у суботу у Нишу поводом 30 година каријере











