LASCIA UN COMMENTO: Пејзаж између Вебера и Сартреа
Један као хуманиста други као егзистенцијалиста, но и једног и другог цитира депресивно неуротичан, еxтремно сујетан и надасве диктаторски оријентисан човек. Сигурна сам да је остало још доста удолина и депресија, недоступних мом критичком оку.

Можда моје очекивање неког шароликог пејзажа и не постоји? Видећемо… Врло јасно уочих неколико методолошких оружја увек слабог калибра. Некад је Вебер уз Титаник, Сартре уз одузимање социјалних права и све је по први пут у “историји Србије”.
Ово је надасве тачно, једино тачно и истинито јер по први пут у историји Србије,основац је председник, специјалиста за грејање и климе је еxперт фармације, а ауто механичар превазишао и Лоурве. У овом пејзажу се прошета и Ева Перон, доста кише и покислих, један дрон и по који билборд о великој не оствареној љубави.
У Аргентини је запажено да има лепих жена и доброг вина у Србији пак на тепиху се нађе и по које прасе али све то неке подсећа на Београд. Ововековни позитивизам потиче од Цомтеа ,после је развијан али га српски данашњи политичари покушавају усавршити на њима јединствен начин. Иако се занемаравају три фондаментална стадијума развијања духа, на неки начин су нама та три стадијума синголарно доступна.
Први је ”По први пут у историји Србије” други пак:”, а новинари притишћу,притишћу и притишћу” те трећи иако нејасан сам себи : “за социјалну помоћ треба да радите”. Сваки од њих имају своје допуне духа, но мање су ми интересантни из разлога јер сви они чине један једини дух: дух из прошлости.
Тај дух нам је елегантно враћен и тај исти дух лупа вратима у Немањиној, тресе прозоре али и информације …као из рукава. Веродостојност истих неки нису утврдили за 12 година па нећу покушавати ни ја. Не развијени духовно а ни ментално, нису у стању да схвате да када им 8.500 хиљада Српске академске елите каже да нешто није у реду онда то и није у реду. Но ,оно што остаје као чињеница је то да емпиријска пљачка ове државе се и даље наставља док ја ево покушавам да разгледам овај пејзаж .
Оно што је мени ван сваке памети је ова наша индиферентност. Неко би можда могао наћи и замерку у контексту овог мог разматрања но чињеница је да је тренутна температура напољу неких 2 степена, да ветар дува 100 км/х, да људи спавају по шаторима, да се по Пазару шетају у зеленим униформама, да је наш народ на Косову препуштен сам себи, да је од спољне политике Републике Србије направљен циркус, да нам правосуђе замрзнуто већ више од два месеца, да просветари штрајкују и да је наша земља у тоталном расулу и банкроту.
Имам негде Wебера, можда и Сартре али Кант ми је на дохват руке… њега волим да читам… критика здравог разума… има ли Србија иоле здравог разума? Не знам, а немам ни кога да питам. Који је наш правац? Куда идемо? Којим путем идемо? Имамо ли пут или су нам остале само цеви? Опет смо у истој ситуацији: фоулт флаг… опет страх. Као да поседују “Страхомат” па када га се дочепа машински инг. рецитацијом неких поезија лако нам утера страх у кости јер више се воли држава од сопствене деце. У случају да је поред “Страхомата “човек који нема појма шта значи : мултипла мултиваријациона регресиона анализа , онда нам анализирано прети о извесној конфискацији покретности .
По потреби из “Страхомата” се може ,за наше паре, поручити и терористи, радикални муслимани, Исламска Држава, опција католичких држава и Ватикана, амерички рат са црнцима, разне болести, кафанске певаљке , тешке речи, брадати и педантно обријани и страх од страхова такозвани “Страшни Страх” страх свих страхова... уништити правну државу! Ево…већ је скоро 02:00….и док ово пишем, леди ми кости једна једина мисао… будућност мог детета у овом шароликом пејзажу између Вебера и Сартреа
#
текст
Љерка Карапанџа
Исламска држава
правосуђе
@LKarapandza
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Милић признао: Опозиција још није уједињена
- Орљане 2026: Култура и традиција Дољевца
- Син осумњичен да је ножем усмртио мајку
- Чувајући сећање на борце за слободу
- Делови Ниша без воде у суботу и недељу
- Кварови на мрежи и прекиди у водоснабдевању
- Шестогодишњи дечак задобио тешке повреде
- Запалио се шинобус на прузи Ниш–Сврљиг
- 9,7 милиона за археолошкo налазиштe „Медијана“
- Више делова Ниша данас без воде
- Фудбалска грозница не јењава
- Обнова храма у Горњем Адровцу
- Нови квар, без воде део Ледене стене
- Квар код Железничке: цистерне на локацијама
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Акција „Армагедон“: Ухапшен мушкарац из Алексинца, Нишка полиција учествовала у акцији против злоупотребе деце на интернету
- Научни скуп поводом 150 година од Првог српско–турског рата у Алексинцу
- Тешка несрећа код Ниша: У судару аутобуса и аутомобила погинуо 49-годишњак
- Превентивни прегледи и савети за здравље у нишким ромским насељима
- „Евергрин“ фестивал од 24. до 27. јуна доноси Нишу вечери безвременске музике
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












