Vranje: Slobodna zona ostaje
Vranje 07.12.2016. RTV Vranje, Južna Srbija Info
Odluku o finansiranju privrednog društva Slobodna zona, s obzirom da Zakon o budžetskom sistemu više ne prepoznaje javna preduzeća, doneli su na današnjoj sednici Skupštine odbornici Vranja i time stavili tačku na glasine o mogućem gašenju Zone.

S obzirom da se radi o strateški važnom preduzeću za lokalnu zajednicu, iskorišćena je zakonska odredba, koja dozvoljava finansiranje upravo takvih preduzeća.
Pred odbornicima vranjskog parlamenta na dnevnom redu se danas našla i tačka pretres predloga Programa podsticaja za razvoj Slobodne zone Vranje za 2016. godinu.
Miroslav Mladenović direktor ''Slobodne zone'' rekao je da je za realizaciju programa planirano 11,4 miliona dinara u vidu subvencija i to, pre svega za infrastrukturu.
"Sve ovo je zbog toga da i sama Slobodna zona može da bude korisnik iste, kako grad ne bi izgubio dozvolu za njeno postojanje. Velike su prednosti poslovanja u Slobodnoj zoni, zbog mnogih olakšica, ali naša još uvek nema korisnike, pa samim tim i nema prihode", ističe Mladenović.
On dodaje da Geoks, nažalost nije ušao u režim zone, a sada su u toku pregovori sa Top sofom. Subvencije su ograničene i rešenje je u dovođenju investitora u čemu je neophodna pomoć države.
U Srbiji posluje 13 slobodnih zona, a naša je četrnaesta. Odbornička grupa Demokratske stranke podržala je program podsticaja i postavila pitanje vezano za dolazak investitora iz Turske.
Perica Janković (DS) je pitao dokle se stiglo sa pričom oko dolaska ''Vejbo grup'' iz Turske. "Čujem glasine da će ići u sastav Biznis inkubator centra, što smatram da nije dobro", rekao je on.
Odlukom o finansiranju privrednog društva Slobodna zona odbornici lokalnog parlamenta stavili su tačku na glasine o mogućem gašenju Zone.
#
Vranje
subvencije
privreda
slobodna zona
Perica Janković
Slobodna zona Bunuševac Vranje
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Muškarac stradao nakon pada sa zgrade
- „Nais rakija fest“ u Nišu
- SNS: Većnik Medijane vozio sa 1,6 promila
- PRODUŽETAK RADOVA NA TROŠARINI
- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
- Niš u znaku austrijske kinematografije
- Prevencija koja život znači
- Promocija zbirke „Priče iz mećave i tmine”
- Oaza sa modernim navodnjavanjem
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece
- Državljanka Malte uhapšena na niškom aerodromu zbog droge
- Napad i nasilna obljuba taksistkinje kod Merošine: napadač u bekstvu












