138 godina Crvenog krsta u Nišu
Niš 18.01.2016. NTV, Južna Srbija Info
Humanitarna organizacija Crveni krst u Nišu ove godine obeležava 138 godina rada i postojanja.
Iz ove organizacije kažu da su bili i ostali privrženi svojim principima i da su najponosniji na dobra dela koja skoro svakodnevno čine.

Humanost, nepristrasnost, neutralnost, nezavisnost, dobrovoljnost, jedinstvo, univerzalnost. Sve ovo su principi kojima već 138 godina teži humanitarna organizacija Crveni krst u Nišu.
Ono što je mnogima prva pomisao kada se spomene ova humanitarna organizacija jesu volonteri. Kako ističu u Crvenom krstu, njih ima mnogo, što je samo još jedan od dokaza da ova organizacija ima dugu i veliku istoriju.
Gradska organizacija se rukovodi svojim Statutom, Statutom Crvenog krsta Srbije kao i aktima Međunarodnog pokreta Crvenog krsta. U ostvarivanju ciljeva i zadataka, Crveni krst Niš pomaže svim ljudima, bez bilo kakve neposredne ili posredne diskriminacije po bilo kom osnovu, a naročito zbog rase, boje, pola, nacionalne pripadnosti, društvenog porekla, rođenja ili sličnog statusa, zatim veroispovesti, političkog ili drugog uverenja, imovnog stanja, kulture, jezika, starosti ili psihičkog ili fizičkog invaliditeta.
Od osnivanja do danas Crveni krst organizovao je mnoge akcije. Među njima je akcija u Nišu za vreme okupacije gde se ova organizacija angažovala oko oslobađanja dece iz logora. Predstavnici Crvenog krsta su se pozivali na humanistička načela da se iz logora puste novorođenčad i maloletni pritvorenici.
Posle Drugog svetskog rata svoju misiju Crveni krst je prilagodio potrebama razrušene zemlje i osiromašenog stanovništva, te se iz tog razloga usmerio na pružanje svih vrsta pomoći stanovništvu, a posebno u različitim prirodnim katastrofama, oporavaku dece u odmaralištima, zdravstveno preventivnoj delatnosti, dobrovoljnom davalaštvu krvi.
Organizacija se istakla i u registrovanju i zbrinjavanju izbeglica 1991. ali i u evidentiranju raseljenih sa Kosova 1999. godine.
#
Niš
Crveni krst org.
izbeglice
humanost
godišnjica
rođendan
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kvar u Gornjem Matejevcu
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“
- VAŽNO OBAVEŠTENjE
- Vremenska prognoza
- Budući bogoslovi već položili prijemni
- Počela mala matura
- Obeležena godišnjica Bitke na Košarama
- Zaplenjeni kokain, marihuana, oružje i novac
- Evropska akcija kontrole vozača:
- Niš planira novi tehnološki razvoj
- Novi prekidi u vodosnabdevanju
- Osmaci od ponedeljka na maloj maturi
- Najlepša slika jednog grada su deca
- Od vrtića do komunalnih pitanja
- Počinju „Filmovi na putu“
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Novi konkursi za čelne pozicije u četiri niške ustanove kulture
- Nikolić prvi put za govornicom gradskog parlamenta
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“ u Popovcu okuplja mlade čuvare tradicije
- Niš: Zaplenjeno više od pola tone rezanog duvana, uhapšen muškarac iz Knjaževca
- Kvarovi na mreži i čišćenje kanalizacije: Ko danas u Nišu i okolini ostaje bez vode?
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












