Doktorka odbila da mu napiše recept, sad odlučuje o daljem lečenju
Niš 11.08.2013. Stefan Radović
Stefan Radović (21) iz Kuršumlije, koji se javno deklarisao kao homoseksualac, pozvao je ministrsku zdravlja Slavicu Đukić-Dejanović da mu pomogne oko daljeg lečenja jer sumnja da će prvostepena lekarska komisija to odobriti.

“Dr. Milunka Ilić Veselinović iz Doma zdravlja u Kuršumliji, koja je kategorički 23.jula odbila da mi izda recepte samo zato što sam se javno deklarisao kao homoseksualac s obzirom na to da je član prvostepene lekarske komisije pri Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje (RZZO) u filijali u Kuršumliji, upravo ona će u toku naredne nedelje doneti odluku o tome da li odobrava moje lečenju u Nišu”, rekao Radović u saopštenju dostavljenom Južnoj Srbiji.
'S obzirom da se moje zdravstveno stanje nakon odbijanja pomenute lekarke da mi izda lekove prepisane od strane lekara specijaliste iz KC Niš pogoršalo, a da ishod odluke koju treba da donese dr Milunka Ilić Veselinović o mom daljem lečenju u Nišu već naslućujem zamolio bih ovim putem ministarku zdravlja prof dr Slavicu Đukić-Dejanović koja se ujedno zalaže za prava LGBT populacije u Srbiji da hitno reaguje i da mi pomogne oko mog odlazka na daljeg lečenje”, navodi se u saopštenju.
”Želeo bih takođe da istaknem da pomenuta lekarka iz mržnje prema LGBT populaciji i svoje bahatosti ozbiljno ovakvim nemoralnim činom dovodi u pitanje moj život i moje zdravstveno stanje pa molim ministarku Đukić Dejanović ali i prvog podpresednika Vlade Aleksandra Vučića da mi pomognu i omoguće odlazak na lečenje. Inače, ovo nije prvi put da sa pomenutom doktorkom imam problema od mog javnog izjašnjavanja da sam gej”, navodi Radović.
U Domu zdravlja u Kuršumliji potvrđeno nam je da je Radovićevo zdravstveno stanje narušeno, a u prilog tome kako kažu govori i činjenica da je kolima Hitne medicinske pomoći nekoliko puta vožen u opštu bolnicu u Prokuplju kako bi se obavile detaljnije analize, u toj zdravstvenoj ustanovi potvrđuju da će odobrenje o lečenju u Nišu ili Beogradu morati da donese prvostepena lekarska komisija na čelu sa dr Milunkom Ilić Veselinović.
Dr Milunka Ilić Veselinović nije odgovarala na pozive našeg novinara.
#
Niš
Milunka Ilić Veselinović
lekarska komisija
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kvar u Gornjem Matejevcu
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“
- VAŽNO OBAVEŠTENjE
- Vremenska prognoza
- Budući bogoslovi već položili prijemni
- Počela mala matura
- Obeležena godišnjica Bitke na Košarama
- Zaplenjeni kokain, marihuana, oružje i novac
- Evropska akcija kontrole vozača:
- Niš planira novi tehnološki razvoj
- Novi prekidi u vodosnabdevanju
- Osmaci od ponedeljka na maloj maturi
- Najlepša slika jednog grada su deca
- Od vrtića do komunalnih pitanja
- Počinju „Filmovi na putu“
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Crkveno-igrački ansambl NCPD „Branko“ obeležio FolkFest u Nišu svojim nastupom
- Premijer obišao kancelariju u Nišu
- Novi konkursi za čelne pozicije u četiri niške ustanove kulture
- Nikolić prvi put za govornicom gradskog parlamenta












