Doktorka odbila da napiše recepte pacijentu jer je gej
Doktorka Kuršumlijskog Doma zdravlja Milunka Ilić Veselinović odbila je da napiše recepte pacijentku Stefanu Radoviću po izveštaju lekata specijaliste iz Kliničkog centra u Nišu jer je gej vređajući ga pritom na osnovu seksualne orijentacije i rodnog identiteta.

Prema rečima Radovića koji se javno deklarisao kao homoseksualac doktorka nije htela napisati recepte, rekavši da dođe naredni dan i uz to ga je vređala na osnovu seksualne orijentacije i rodnog identiteta.
- Stigavši u Dom zdravlja po recepte za lekove, sestra mi je rekla da nema problema i da mogu da uđem u ordinaciju dr Milunke Ilić Veselinović koja u tom trenutku nije imala ispred vrata nijednog pacijenta. Ušao sam u ordinaciju i nikoga nisam zateko. Izašo sam napolje da sačekam doktorku. Nakon par minuta ona je iz lekarske sobe počela da viče kako neće da mi prepiše recepte vređajući me pritom na sav glas zbog moje seksualne orijentacije, priča Radović koji najavljuje da će uputiti žalbu i o svemu obavestiti ministarstvo zdravlja.
U Domu zdravlja saznajemo da je svaki lekar dužan da primi pacijenta do kraja radnog vremena.
- Osuđujemo eventualnu arogantnost doktora, kažu u pravnoj službi Doma zdravlja u Kuršumliji povodom ovog slučaja.
Inače, Radović koji se javno deklarisao kao homosekusalac recpte je trebao da uzme po izveštaju lekara specijaliste iz Kliničkog centra u Nišu.
#
Dom zdravlja
Ministarstvo zdravlja
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Radovi na vodovodnoj mreži tokom praznika
- Vodič kroz praznično dežurstvo
- Nišlije ukrale „folksvagen“ pa krenule na put:
- Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Svetski dokumentarci i majstori klarineta
- Maestralno veče u Svetosavskom domu
- Otvorene prostorije Pokreta u Aleksincu
- JKP Naissus: HAVARIJA U DURLANU
- SERVISNE INFORMACIJE JKP „NAISSUS“
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
- Ugovori za podršku ženskom preduzetništvu
- Niš postaje ključno čvorište za kargo letove
- Glavni prekidi u vodosnabdevanju
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Prvi festival rakije „Nais rakija fest“ u Nišu
- SREDNjOVEKOVNI VLADAR KROZ PRIZMU NAUKE: Promocija „Knjige o kralju Milutinu“ u Nišu
- Novi turistički brend Niša: Sjajan početak „Nais rakija festa“












