Novi automobili za domove zdravlja
Domovi zdravlja u 52 lokalne samouprave, među kojima je i Dom zdravlja Svrljig, dobili su 54 vozila iz donacije Evropske unije koja treba da pomognu u poboljšavaju usluga u zbrinjavanju bolesnika.

Ključeve vozila Fijat panda, u okviru Projekta razvoja palijativnog zbrinjavanja, predstavnicima Doma zdravlja Svrljig u ponedeljak,17. juna, uručili su, ispred Palate Srbija, ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović i šef Delegacije Evropske unije u Srbiji Vensan Dežer.
Vozila će biti sredstvo da se pruži lečenje teško obolelima a palijativna nega je briga o bolesnicima sa neizlečivim bolestima čiji je cilj da produži životni vek i poboljša kvalitet života.
Tom prilikom Ministarka zdravlja je istakla da je dosadašnja saradnja Srbije i EU na ovom projektu, koji je obuhvatio primarnu i sekundarnu zaštitu, bila odlična jer su otvorena četiri Centra za palijativno zbrinjavanje.
Primopredaji ključeva novog automobile prisustvovao je i predsednik Opštine Milija Miletić koji je tom prilikom istakao važnost ovog Projekta, te ujedno i lično zahvalio ministarki Slavici Đukić Dejanović na svesrdnoj saradnji i pomoći u oblasti zdravstva i medicine.
- Danas smo napravili značajan pomak u realizaciji naših projekata. Svrljigu je zaista potrebno ovo vozilo a nadam se da će biti prilike da se obnovi i ostatak voznog parka koji je star i istrošen, objasnio je Miletić.
Vozila su dobili domovi zdravlja u Novom Pazaru, Novoj Varoši, Blacu, Babušnici, Svrljigu, Žitorađi, Vladimircima, Velikom Gradištu, Vladičinom Hanu, Lebanama, Despotovcu, Topoli, Raškoj, Sjenici, Bajinoj Bašti, Vlasotincu, Bogatiću, Smederevu, Valjevu, Loznici, Jagodini, Ivanjici, Šapcu, Knjaževcu, Pirotu, Paraćinu, Prijepolju, Aleksincu, Negotinu, Kragujevcu i Kruševcu.
#
Milija Miletić
predsednik opštine
Slavica Đukić Dejanović
Produži život
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Radovi na vodovodnoj mreži tokom praznika
- Vodič kroz praznično dežurstvo
- Nišlije ukrale „folksvagen“ pa krenule na put:
- Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Svetski dokumentarci i majstori klarineta
- Maestralno veče u Svetosavskom domu
- Otvorene prostorije Pokreta u Aleksincu
- JKP Naissus: HAVARIJA U DURLANU
- SERVISNE INFORMACIJE JKP „NAISSUS“
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
- Ugovori za podršku ženskom preduzetništvu
- Niš postaje ključno čvorište za kargo letove
- Glavni prekidi u vodosnabdevanju
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Prvi festival rakije „Nais rakija fest“ u Nišu
- SREDNjOVEKOVNI VLADAR KROZ PRIZMU NAUKE: Promocija „Knjige o kralju Milutinu“ u Nišu
- Novi turistički brend Niša: Sjajan početak „Nais rakija festa“












