U red za fotelje
24.07.2011. T. Stevanović, Pravda
Tokom protekle sedmice u leskovačkim preduzećima, koja jedva da posluju, izbilo je nekoliko štrajkova upozorenja. Za sve veće nezadovoljstvo radnika, pored loše privatizacije, brojni Leskovčani optužuju aktuelnu vlast i njen loš izbor kadrova, koji su na čela preduzeća uglavnom došli preko rođačkih ili partijskih veza.

LESKOVAC –U uzavrelom leskovačkom letu radnici umesto odmora traže zaostale plate i druga dugovanja i povezivanje radnog staža od tri do 36 meseci. Za kratko vreme štrajkovali su pekari „Umipeka“, kozmetičari iz HI „Neven“, krojači „Klotinga“, građevinari grdeličkog „Rada“ i stolari iz tamošnjeg preduzeća „Danilo Bošković“, metalci leskovačke Livnice, putari iz PZP-Vranje u Leskovcu i zaposleni na glavnoj autobuskoj stanici „GAS-Leskovac“.
Za direktora GAS-a radnici ističu da „danima ignoriše“ isplatu zaostalih plata i putnih troškova. Za direktora u Livnici pred kamerama leskovačke televizije radnici su tvrdili da se „sakrio i ne dolazi na posao“ itd.
– Ne čudi me ovakva situacija. Direktori su ovde apsolvent japanske književnosti, apsolvent rudarstva, kvalifikovani kuvar i trgovac, a svi su došli po partijskoj liniji, po sistemu „budi naš pa radi šta znaš“ – ističe Jovica Nedeljković, sekretar Samostalnog sindikata za Leskovac.
Prema njegovim rečima, nepotizma najviše ima u školstvu, zdravstvu i pravosuđu.
– Nedavno je jedan konkurs za sudijske pripravnike više puta ponavljan dok nisu uklopljena deca ovdašnjih gradskih čelnika, iako imaju znatno niži prosek sa studija od odbačenih kandidata. Teško je mladom čoveku da se zaposli u školi i kao domar, a kamoli profesor srpskog jezika, ako mu to ne odobri neko iz vrha vlasti – naglašava Ratomir Nikolić, inicijator svih aktivnosti NVO „Ujedinjena građanska inicijativa Leskovca“.
Neka gradska preduzeća i ustanove postala su pravi rasadnik za novokomponovane direktore, iz kojih se razrešeni direktori ne pomeraju.
– U nekim ustanovama sedi po nekoliko bivših direktora u jednoj kancelariji. Tu prednjače Kulturni centar, Centar za ekonomiku domaćinstva, Turistička organizacija grada, Direkcija za urbanizam i izgradnju, pa sve do Doma kulture Roma u Leskovcu. Sede tu, primaju platu i čekaju na svoj „direktorski red“ – ističe jedan od nesuđenih direktora vladajuće koalicije, koji je ispao iz direktorskog voza.
Bilo kako bilo, Leskovčanima predstoji vruća predizborna jesen, filovana radničkim nezadovoljstvom i protestima.
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
- Ugovori za podršku ženskom preduzetništvu
- Niš postaje ključno čvorište za kargo letove
- Glavni prekidi u vodosnabdevanju
- Praznik pokreta i kreativnosti
- Sergej Davidčenko u Svetosavskom domu
- Između ideala i zabrane
- Kraj zidanja Skadra na Bojani
- Prekidi u vodosnabdevanju
- Usvojeno više od 1.000 primedbi građana
- Evropski stoni tenis u srcu Niša:
- Bogat repertoar na sceni Narodnog pozorišta
- Rešenje kroz dijalog – pruga je neminovnost
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Revitalizacija Parka Svetog Save: Moderno navodnjavanje za dugovečno zelenilo
- Niš-ekspres modernizuje prevoz: Deset novih Euro 6 autobusa na ulicama grada









