U Vranju 280 mesta za brucoše
Vranje 05.07.2014. Ok Radio
Na dve visokoobrazovne ustanove u Vranju, Učiteljskom fakultetu i Visokoj školi primenjenih strukovnih studija za buduće brucoše vlada podeljeno interesovanje.

Na Učiteljskom fakultetu, ove godine ima mesta za 120 novih studenata na učiteljskom smeru, dok je broj za vaspitače ograničen na 50.
Pravo na školovanje o trošku države moći će da ostvari 75 budućih studenata sa učiteljskog odnosno 20 sa vaspitačkog smera, dok će za preostalih 75 mesta, koliko je određeno upisnim kvotama, pojedinci morati da izdvoje po 60.000 dinara, koliko i košta školarina na ovom fakultetu.
Nebojša Tomić, sekretar Učiteljskog fakulteta kaže da poslednjeg dana prijavljivanja, još uvek ima slobodnih mesta na oba smera.
- Imajući u vidu broj prijavljenih studenata zaista su velike šanse kandidata da budu upisani na teret budžeta u prvom upisnom roku ali je moguće da određeni kandidati na osnovu postignutih uspeha iz srednje škole i rezultata prijemnog ne mogu da pređu, zakonski prag od više od 50 poena potrebnih za budžetsko finasiranje – rekao je Tomić za OK Radio.
On dodaje da svi kandidati podležu proveri govornih, muzičkih i fizičkih sposobnosti i da je takva provera eleminacionog karaktera.
Na Visokoj školi primenjenih strukovnih studija evidentirano je veće interesovanje nego prethodne godine.
Na toj visokoškolskoj ustanovi za šest studijskih programa traži se 160 novih studenata ali pravo na budžet imaće samo njih 110.
Školarina predviđena za 50 budućih brucoša iznosi po 50.000 dinara sa mogućnošću otplate na 10 mesečnih rata.
Testiranje kandidata biće obavljeno 10. jula u 10 časova, a u zavisnosti od željenog smera polaže se matematika, hemija ili ekonomija.
Najveća pomama među svršenim srednjoškolcima vlada za smer proizvodne ekonomije, zaštitu životne sredine i saobraćajnog inžinjerstva gde je prijavljeno više kandidata od broja predviđenih mesta, a na smerovima prehrambene tehnologije, tehnologije drveta i mašinskog inžinjerstva ostalo je još nekoliko mesta.
Za nadoknadu polaganja prijemnog ispita, kandidati će morati da izdvoje od 5.000 do 7.000 dinara, a konačni rezultati i broj preostalih slobodnih mesta biće poznati do 20. jula.
#
Vranje
fakultet
studenti
OK Radio
srednje škole
@okradio_rs
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Nestala petnaestogodišnja Dunja Necić
- Četvorogodišnje dete progutalo mišomor
- Vremenska prognoza
- Međunarodni praznik rada
- Radovi na vodovodnoj mreži tokom praznika
- Vodič kroz praznično dežurstvo
- Nišlije ukrale „folksvagen“ pa krenule na put:
- Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Svetski dokumentarci i majstori klarineta
- Maestralno veče u Svetosavskom domu
- Otvorene prostorije Pokreta u Aleksincu
- JKP Naissus: HAVARIJA U DURLANU
- SERVISNE INFORMACIJE JKP „NAISSUS“
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Novi turistički brend Niša: Sjajan početak „Nais rakija festa“
- Utajili skoro 13 miliona dinara poreza, krivične prijave protiv dvojice Leskovčana
- NIŠ KAO SVETIONIK ZNANjA: Održan 11. Forum mladih naučnika
- Premijum tehnologija u službi srca: Novi ultrazvučni aparat okupio 1.300 građana u Niškoj Banji
- Investicija u zdravlje najmlađih: Dečiji dispanzer u Leskovcu dobija novi sjaj i dodatnih 1.600 kvadrata












