U Nišu defile biciklista: Promocija zdravlja i ekologije
Niš 22.09.2024. Južna Srbija Info - redakcija
U nedelju, 22. septembra 2024. godine, sa početkom u 11 časova, Grad Niš u saradnji sa Udruženjem biciklista „Karavan tim“ i Evropskom kućom Niš organizuje tradicionalni „Defile niških biciklista“, u okviru obeležavanja Evropske nedelje mobilnosti.

Ova manifestacija ima za cilj da promoviše korišćenje bicikla kao zdravog, ekološkog i praktičnog načina prevoza za sve generacije. Građani su pozvani da se pridruže, sami ili u društvu prijatelja, porodice ili kolega, kako bi zajedno podržali ovaj način prevoza koji pozitivno utiče na zdravlje i životnu sredinu.
Evropska nedelja mobilnosti ove godine nosi slogan „Krećimo se kvalitetnije“ i usmerena je na važnost javnih površina i prostora koje svi delimo.
Mapa defilea:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1_VGZTcP6wFIpKgu-d3qyLLb3pTo5Gmg&usp=sharing
PORUKA ORGANIZATORA
Okupljanje biciklista učesnika zakazano je za nedelju, 22. septembar od 10.30 časova na Trgu Kralja Milana, dok će defile krenuti u 11 časova. Deca mlađa od 12 godina mogu da učestvuju uz obaveznu pratnju roditelja ili staratelja. Ruta je duga 6,5 km i potrebno je do 45 minuta lagane vožnje uz obezbeđeno prisustvo redara i saobraćajne policije koji će brinuti o bezbednosti svih učesnika.
Biciklistička vožnja se završava kod Terena „Duško Radović“ gde po dolasku biciklista od 11.45h, za sve učesnike Defilea ali i ostale zainteresovane posetioce biti organizovan program uz različite sportske igre.
NAPOMENA: U slučaju jake kiše i vremenskih neprilika, događaj će biti odložen, o čemu bismo obavestili blagovremeno sve zaintersovane. Pratite nas na društvenim mrežama za najnovije informacije o eventualnim promenama termina.
#
Niš
biciklisti
Udruženje Karavan Tim
Evropska nedelja mobilnosti
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Investicija u zdravlje najmlađih:
- Pljačkali crkve
- Pregled planiranih radova
- Vremenska prognoza
- Kada se vrata „Mamine kuće” otvore
- Utajili skoro 13 miliona dinara poreza
- Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Niš uvodi tumače za znakovni jezik
- „Toxicity“ i „Iowa“!
- Nove sportske manifestacije za mlade i rekreativce
- NOVA SNAGA JUGA formira odbore širom juga Srbije
- Servisne informacije JKP „Naissus“
- Pavlović o razvoju Niša
- Glavni kvarovi i radovi na mreži
- Sjajan početak „Nais rakija festa“
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Trijumf niške „slatke” mudrosti: Predstava „Sladoled” najbolja na 9. Festivalu malih pozorišnih formi
- Leskovac: Izrešetao mladića na ulici, pa ga dokrajčio u kafani












