Kup Radivoja Koraća: Crvena Zvezda preko FMP-a do finala 98:82

Niš 17.02.2018. TimeOut

Polufinalni dan Kupa Radivoja Koraća u Nišu otvorile su ekipe Crvene Zvezde i FMP-a

Branioci kupa, posle neizvesne utakmice u četvrtfinalu, igraju protiv svog razvojnog tima, koji je u usponu forme, a u četvrtak su bili više nego ubedljivi protiv Metalca, naročito u drugom delu igre.

FMP je konkretnije ušao u meč, Zvezda očigledno ne dovoljno inspirisana. Prva četvrtina završena je rezultatom 27:28, zahvaljujući trojci Feldina u poslednjoj sekundi četvrtine.

Proradila je Zvezdina odbrana u drugoj četvrtini, FMP je ostajao bez rešenja u napadu. Ipak, viđena je Čovićeva "revanš" trojka u poslednjoj sekundi (24:!6), pa se na odmor otišlo sa rezultatom 51:44.

Zvezda je uspela da održava i poveća ovu prednost u trećoj deonici (22:17), koju je završila sa 12 poena prednosti 73:61.

Tek je poslednjih pet minuta utakmice Zvezda igrala evroligaški i ostvarila dominaciju na terenu. Na kraju 98:82.

Najefikasniji u ekipi pobednika bio je Dilan Enis sa 20 poena, a Bjelica je ubacio 16.

U ekipi FMP-a Dragan Apić je ubacio 21, dok je kapiten Čović zabeležio 19.

TimeOut

#   Niš   košarka   Kup Radivoj Korać   FMP KK   Crvena Zvezda KK   Time Out portal