Ispraćena sedma rotacija mirovnjaka u Liban
U niškoj kasarni „Knjaz Mihailo“ danas je održana svečanost povodom isprađaja kontigenta Vojske Srbije u misiju Ujedinjenih nacija UNIFIL u Libanu.

Svečanosti su prisustvovali ministar odbrane Republike Srbije Bratislav Gašić, načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković, komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović, načelnik Nišavskog upravnog okruga Aleksandar Cvetković, načelnik Topličkog upravnog okruga Nebojša Vukadinović, gradonačelnik Niša Zoran Perišić, predsednici niških gradskih opština, predstavnici verskih zajednica, kao i članovi porodica i prijatelji budućih mirovnjaka.
Ministar odbrane Bratislav Gašić je komandiru pešadijske čete kapetanu Bošku Vasiljeviću i komandiru voda za zaštitu snaga poručnik Đorđu Okoliću uručio državne zastave Republike Srbije, a oni su obećali da će časno i odgovorno izvršavati sve dodeljene zadatke u skladu sa mandatom misije i da će dostojanstveno predstavljati Vojsku Srbije i Republiku Srbiju.
Ministar odbrane je budućim mirovnjacima poželeo srećan put, vojničku sreću i uspešno izvršavanje zadataka u multinacionalnoj operaciji u Libanu podsećajući ih da zajednički rad u multinacionalnim operacijama znači biti ravnopravni partner u doprinosu poštovanja međunarodnog prava.

- Učešćem u misijama predstavljamo našu vojsku i domovinu i jačamo međunarodnu poziciju Republike Srbije. Upoznajte i poštujte kulturu i običaje drugih, a svojim delima pokažite kakvi ljudi žive u Srbiji i zašto je srpski vojnik cenjen svuda u svetu. Prenosite poruke mira i prijateljstva u svim situacijama i svim ljudima sa kojima dođete u kontakt. Vaš zadatak neće biti lak, jer rad u međunarodnom okruženju, daleko od svojih porodica, znači dosta odricanja i požrtvovanja. Tražim od vas da svoje dužnosti izvršavate časno, pošteno i odgovorno, uz maksimalno zalaganje. Vi morate da predstavite Vojsku Srbije na način koji joj dolikuje, rekao je ministar Gašić ističući da su naši vojnici u mirovnim misijama do sada ocenjivani sa najvišim ocenama, o čemu najbolje svedoče priznanja najvišljih predstavnika UN i država partnera sa kojima su neposredno izvršavali zadatke.
Ministar je istakao da od ove rotacije mirovnjaka očekuje da nastavi istim putem i da se vrate sa još boljim rezultatima,bogatiji za brojna iskustva, koja će, kao i njihovi prethodnici po povratku u jedinice podeliti sa svojim kolegama.
- Srpski vojnik je čestit, dobro obučen i može da odgovori i najkompleksnijim zadacima. Republika Srbija će još jednom potvrditi da je privržena idejama i ciljevima UN, časno i pošteno izvršavajući zadatke, koji su nam dodeljeni u cilju očuvanja mira u celom svetu, zaključio je ministar odbrane poručivši roditeljima, supružnicima i rodbini mirovnjaka da budu ponosni na naše čuvare mira.
Komandir čete kapetan Boško Vasiljević ističe da su pripadnici čete spremni da izvrše sve zadatke u sedmoj rotaciji Vojske Srbije u mirovnoj operaciji UN UNIFIL u Libanu, ističući da su ranija iskustva ugradili u sistem obuke, tako da je četa u potpunosti osposobljena i motivisana za izvršavanje zadataka.
Komandir voda potporučnik Bojan Maksimović izuzetno je zadovoljan stanjem obučenosti i odabranim ljudstvom i uverava da će njegova jedinica sve zadateke u misiji izvršpiti besprekorno.
U Republiku Liban sutra će krenuti 175 pripadnika pešadijske čete i voda za zaštitu snaga iz sastava Treće brigade Kopnene Vojske, štabni oficiri i pripadnici elementa za nacionalnu podršku na odgovorne dužnosti u sektoru „Istok“, a među njima se nalazi i devet pripadnica ženskog pola, od kojih je jedna na oficirskoj dužnosti.
Pešadijska četa, kojom komanduje kapetan Boško Vasiljević, izvršavaće zadatke kao samostalna jedinica u sastavu španskog kontigenta, dok će vod za zaštitu snaga, predvođen poručnikom Đorđem Okolićem, delovati u okviru italijanskog kontigenta.
Ministarstvo odbrane
#
Bratislav Gašić
UN
Aleksandar Cvetković
Nebojša Vukadinović
Zoran Perišić
vojska
Ministarstvo odbrane
Ljubiša Diković
Milosav Simović
kasarna Knjaz Mihailo
mirovne snage
ispraćaj
Liban
Milisav Simović
@ProfdrPerisic @mo_i_vs
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- Niš u znaku austrijske kinematografije
- Prevencija koja život znači
- Promocija zbirke „Priče iz mećave i tmine”
- Oaza sa modernim navodnjavanjem
- Između nade i medicinskih aparata
- Voz koji nikada nije stigao
- Svetli ponedeljak
- Danas slavimo Vaskrs
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- „Galerije“ u Nišu 2. aprila – gostovanje pozorišta iz Zaječara
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Incident kod Tvrđavskog mosta: Radnici „Mediane“ spasili ženu iz Nišave
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Voodoo Popeye u subotu u Nišu povodom 30 godina karijere












