Vučić: Država neće pustiti Simpo i radnike niz vodu
Vranje 01.03.2014. Tanjug
Prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić poručio je danas da država neće pustiti "Simpo" i njegove radnike niz vodu i da su u toku pregovori sa ruskim partnerom koji je zainteresovan za privatizaciju, a uslov države će biti da ne bude otpuštanja.

Vučić je nakon obilaska vranjske fabrike "Simpo", rekao da će država pomoći sa otpisom svojih potraživanja i podstaći otvaranje novih radnih mesta.
Vučić je naveo da je reč o ruskoj kompaniji "Delo" i dodao da su oni prihvatili uslov da se broj zaposlenih ne smanjuje.
On je najavio da očekuje da će, najverovatnije u maju, u Vranje doći sa zamenikom predsednika ruske vlade Dmitrijem Rogozinom, navodeći da se razgovori između ruskog partnera i "Simpa" vode već godinu i po dana, a da u prethodna četiri meseca i vlada učestvuje u njima.
"Imali smo neke ministre koji su želeli stečaj, ali smatram da je bolje da nađemo strateškog partnera i da država pomogne otpisom dugovanja", rekao je Vučić.
Na pitanje radnika šta će biti sa socijalnim programom, Vučić je odgovorio da treba sačekati da se krene u postupak i ocenio da je najlakše da se krene u socijalni program, ali da je mnogo bolje i sigurnije da se unapredi proizvodnja da se radi na tome da se sačuvaju radna mesta.
On je ukazao da je država loš vlasnik, jer u tom slučaju uvek više dođe do izražaja lični interes, a ne profit firme i naglasio da "Simpo" treba da bude profitabilna firma.
Vučić je rekao da je u "Simpu" video posvećene radnike koji mu se nisu žalili iako rade težak posao, a među njima je i puno žena.
"Ovo sam rekao zbog svih u Srbiji, koji kada država pomogne 'Simpu' zakolutaju očima i pogledaju u nebo i pitaju dokle više", rekao je Vučić i naveo da je država pomogla, podsetivši da su radnici dobili decembarsku platu, ali ne još i oktobarsku i novembarsku i da će problem zdravstvenih knjižica biti rešen u najkraćem roku.
Vučić je rekao da je Pčinjski okrug, zbog nezaposlenosti, deo nacionalnog prioritetnog plana i da će biti pod posebnom pažnjom vlade, kao i da će biti formirana radna grupa na čijem čelu će biti ministar finansija Lazar Krstić.
Predsednik "Simpa" Dragan Tomić rekao je da radnici te kompanije danas imaju razlog da budu raspoloženi i zadovoljni, zbog čega je zahvalan vladi.
On je rekao da je prvi potpredsednik prihvatio da razmotri program, kojim će se, kako je naveo, "Simpo" razvijati u narednih 50 godina.
Sa Vučićem, "Simpo" su posetili ministar finansija Lazar Krstić i v.d. ministra privrede Igor Mirović.
Poreski dug "Simpa" je oko 5,7 milijardi dinara.
#
Vranje
Simpo
radnici
Aleksandar Vučić
Pčinjski okrug
izbori
Lazar Krstić
izbori 2014
Igor Mirović
Dragan Tomić
radna mesta
radna grupa
socijalni program
@avucic
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kako srce prevazilazi medicinu
- Vremenska prognoza
- Niš: Doček pripadnika Vojske Srbije iz Libana
- Reciklaža je u modi
- PLANIRANI RADOVI ZA PREDSTOJEĆI VIKEND
- Filmska pljačka banke
- Obnova Letnje pozornice u niškoj Tvrđavi
- Kvarovi i prekidi u vodosnabdevanju
- Investicija u zdravlje najmlađih:
- Pljačkali crkve
- Pregled planiranih radova
- Kada se vrata „Mamine kuće” otvore
- Utajili skoro 13 miliona dinara poreza
- Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Niš uvodi tumače za znakovni jezik
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Trijumf niške „slatke” mudrosti: Predstava „Sladoled” najbolja na 9. Festivalu malih pozorišnih formi
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Leskovac: Izrešetao mladića na ulici, pa ga dokrajčio u kafani












