Proglašena epidemija malih boginja na teritoriji opštine Aleksinac
Aleksinac 10.01.2018. Aleksinačke vesti
Odsek za epidemiologiju Doma zdravlja Aleksinac danas je prijavio epidemiju malih boginja na teritoriji opštine Aleksinac.

Odsek za epidemiologiju Doma zdravlja Aleksinac danas je prijavio epidemiju malih boginja na teritoriji opštine Aleksinac.
Trenutno je na teritoriji opštine Aleksinac obolelo 11 osoba, i 2 se vode kao sumnjive.
- Shodno epidemiološkom izviđanju terena, očekujemo nova oboljevanja narednih dana kod lica iz kontakta. Radi se uglavnom o nevakcinisanim, nekompletno vakcinisanim ili osobama bez podataka o vakcinaciji, dok su tri osobe kompletno vakcinisane, što znači da verovatno nisu dale adekvatan imuni odgovor na vakcinu iz raznih razloga, te nemaju stvoren imunitet, a i vakcina štiti oko 99 procenata vakcinisanih, nikada ne može da zaštiti apsolutno sve. Javnosti je poznato da je jedno dete na teritoriji opštine Aleksinac preminulo 2. januara 2018. godine od posledica malih boginja, kažu nadležni iz aleksinačkog Doma zdravlja.
Pošto je do epidemije na teritoriji opštine Aleksinac došlo preko kontakata sa obolelima iz Niša, a pošto se radi o veoma zaraznoj bolesti, očekuje se širenje epidemije, a posebno su ugrožene nevakcinisane i nekompletno vakcinisane osobe kod kojih je imunitet nedovoljan i kratkotrajan.
Iz Doma zdravlja apeluju na roditelje da redovno vakcinišu svoju decu kod izabranog pedijatra.
Trenutno, obolelih ima na teritoriji osam naseljenih mesta, to su: Aleksinac, Tešica, Lipovac, Grejač, Aleksinački Rudnik, Radevac, Moravac i Žitkovac.
Male boginje
Uzročnik morbila je virus, neotporan u spoljašnjoj sredini, a nalazi se u nazoferingealnom sekretu, urinu i krvi 2-3 dana pre pojave simptoma bolesti i jedan dan nakon pojave simptoma bolesti.
#
Aleksinac
Dom zdravlja
bolest
Aleksinački Rudnik
epidemija
male boginje
boginje
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Promocija „Knjige o kralju Milutinu“
- RADOVI, KVAROVI NA VODOVODNOJ MREŽI
- Muškarac stradao nakon pada sa zgrade
- „Nais rakija fest“ u Nišu
- SNS: Većnik Medijane vozio sa 1,6 promila
- PRODUŽETAK RADOVA NA TROŠARINI
- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
- Niš u znaku austrijske kinematografije
- Prevencija koja život znači
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece
- Državljanka Malte uhapšena na niškom aerodromu zbog droge
- Drama u Leskovcu: Tri osobe teško povređene u eksploziji na otpadu












