Programeri iz Niša u ekipi koja je osvojila tri medalje na Tajvanu
Četvorica mladih programera iz Srbije osvojila su tri medalje na upravo održanoj 26. Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi u Tajpeju na Tajvanu, saopštio je vođa ekipe Srbije Nikola Milosavljević.

Srpski programeri osvojili su dve srebrne i jednu bronzanu medalju, a na ovogodišnjem takmičenju učestvovalo je 311 takmičara iz 82 zemlje.
Dimitrije Erdeljan, učenik gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu i Marko Stanković, učenik gimnazije "Svetozar Marković" u Nišu dobili su srebrnu medalju.
Ivan Stošić, učenik gimnazije "Svetozar Marković" u Nišu osvojio je bronzanu medalju.
Našu zemlju predstavljao je i Andrej Ivašković, učenik Matematičke gimnazije u Beogradu, kome je, nažalost, nedostajalo svega pet poena do bronzane medalje, naveo je Milosavljević u pisanoj izjavi.
Ekipa Srbije za ovo takmičenje odabrana je posle niza takmičenja koje uključuju kvalifikacije, okružno takmičenje, državno takmičenje i Srpsku informatičku olimpijadu kao završni stupanj.
U kreiranju i odabiru zadataka za ova takmičenja, održavanju sistema za automatsko testiranje i u pripremama učenika, svake godine aktivno učestvuje Državna komisija za takmičenja iz informatike - tim od 15-ak ljudi, uglavnom studenata koji su i sami bivši takmičari.
Završne pripreme u trajanju od sedam dana održane su u Istraživačkoj stanici Petnica i finansirao ga je "Majkrosoft divelopment center Srbija" (Microsoft Development Center Serbia (MDCS).
Troškove puta na Međunarodnu informatičku olimpijadu pokrilo je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije.
#
Svetozar Marković
Svetozar Marković gimnazija
Jovan Jovanović
programeri
olimpijada
Marko Stanković
Ivan Stošić
Er Srbija
Ministarstvo prosvete
@airserbia
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- PRODUŽETAK RADOVA NA TROŠARINI
- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- Niš u znaku austrijske kinematografije
- Prevencija koja život znači
- Promocija zbirke „Priče iz mećave i tmine”
- Oaza sa modernim navodnjavanjem
- Između nade i medicinskih aparata
- Voz koji nikada nije stigao
- Svetli ponedeljak
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- „Galerije“ u Nišu 2. aprila – gostovanje pozorišta iz Zaječara
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Incident kod Tvrđavskog mosta: Radnici „Mediane“ spasili ženu iz Nišave
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Voodoo Popeye u subotu u Nišu povodom 30 godina karijere












